Pes našel neobvyklé vejce a pak u něj měsíc proseděl. Byl zvědavý, co se z něj vyklube

Fotografie: Depositphotos

Pejsek si našel na hraní ptačí vejce. Majitelka ho dala do inkubátoru a společně čekali, co se z něj vylíhne. Pejsek si tak sám našel nového kamaráda.

Erica Laurenzi Pozorovala svého psa jak běhá po pozemku. Najednou si všimla že si hraje s něčím, co nevypadá jako hračka. Šla to rychle prozkoumat a byla v šoku, když zjistila, že jde o nevylíhnuté ptačí vejce. Naštěstí ho pes při hře nerozbil. Rodina koupila ptačí líheň a vejce do ní dali. Za 25 dní se ptáček vyklubal.

Zvláštní hračka

Rodina žije na velkém pozemku v Maine. Když jejich fenka Stella objevila opuštěné vajíčko, pokoušela se Erica najít místo, odkud mohlo vypadnout. Procházela blízké okolí, ale nenašla žádné hnízdo, do kterého by mohla vejce vrátit. Sama si nebyla jistá, čí vejce to je. Nakonec s manželem vypátrali, že se nejspíš bude jednat o krůtí vejce.

Rozhodli se, že když ho nemohou vrátit mamince, pomůžou ptáčkovi se vyklubat. Rozhodli se tedy zajet pro líheň na kuřata. Vajíčko do ní opatrně umístili a čekali celých 25 dní, než se něco začalo dít. Stella chodila vejce neustále pozorovat. Byla tak hrdá, že vajíčko našla a věnovala mu maximální pozornost.

„To ráno, co se začalo vejce líhnout, bylo vidět, že Stella ví, že se něco děje,“ řekla Laurenzi. „Inkubátor byl vysoko na kuchyňské lince a vajíčko se pomalu líhlo celý den. Večer jsme se Stellou a manželem seděli vedle sebe na barových stoličkách, zatímco se odtrhávaly poslední vaječné skořápky. Stella pak celou noc napjatě sledovala, jak ptáček schne a snaží se zorientovat.“

Fotografie: Freepik

Ptáček má veškerou pozornost

Fenka byla úplně uchvácená novým přírůstkem do rodiny. I Erica s manželem byli překvapení celým procesem líhnutí. Bylo to úžasné pozorovat malého ptáčka jak se dere na svět. Přitom vše, co k tomu potřeboval bylo ve vejci, které sledovali téměř měsíc. Oni mu jen dodali trochu tepla. Měli radost, že mu mohli dát šanci na život.

Nyní je potřeba malého ptáčka vypiplat. Daří se mu velmi dobře a celá rodina se rozhodla, že mu zajistí takové podmínky, aby mělo co nejlepší život. Plánují ho vrátit do jeho přirozeného prostředí, jakmile bude dostatečně silné. Na pozemku mu chtějí postavit velký otevřený výběh, kam se bude moci chodit na noc schovat před nebezpečím.

Stella je neustále malé krůtě na blízku a je ohromující, jak dokáže být pes uchvácen tímto procesem, stejně jako lidé. Je to její nalezenec, který se vylíhl z vajíčka a Stella se podle toho chová. Možná se z nich v budoucnu na pozemku stanou skuteční kamarádi a Stella bude malou krůtu ochraňovat, aby se jí nic nestalo.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]