Pár brambor a 1 cuketa: Idelání jídlo za pár kaček pro celou rodinu. Podle slovenského receptu

Dát si jídlo bez masa může být občas příjemným zpestřením. S pomocí tohoto jednoduchého, ale báječného receptu si doma uvaříte skvělé jídlo bez použití masa.

Hodně lidí volí bezmasá jídla z určitého důvodu. Někteří maso zkrátka nechtějí jíst, jelikož jsou vegetariáni či vegani. Jsou pak například i tací, kterým určité druhy masa nedělají dobře. Naleznou se i jedinci, kteří občas zvolí jídlo bez masa jen proto, že chtějí nějak ozvláštnit svůj jídelníček. Spoustě lidí by mohl být inspirací tento recept na skvělé bezmasé jídlo.

Co budete potřebovat

  • 3 ks brambor
  • 1 cibuli
  • 1 mrkev
  • 1 cuketu
  • špetku soli
  • špetku mletého černého pepře
  • 1 vejce
  • 1 zakysanou smetanu
  • 300 g mouky

smažení zeleniny

Uvařte si brambory

Nejprve si oloupejte brambory a dejte je vařit. Mezitím si nakrájejte cibuli na malé kousky a mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle. Vezměte si pánev, do které dejte trošku rostlinného oleje. Na ten poté dejte smažit cibuli a mrkev.

mísené brambory

Než se vám zelenina osmahne, můžete si do misky zatím nastrouhat na hrubém struhadle cuketu, ze které vzápětí vymačkejte veškerou přebytečnou vodu. Cuketu pak dejte na pánev k ostatní zelenině a promíchejte ji.

brambory směs vařečka

Vytvořte bramborové těsto

Uvařené brambory si dejte do misky, kde k nim přidejte vejce a zakysanou smetanu. Vše poté rozmačkejte a promíchejte. Nakonec do směsi přisypejte mouku a uhněťte bramborové těsto. Stůl si posypte trochou mouky.

plnění bramborového těsta

Na mouce rozprostřete přibližně čtvrtinu bramborového těsta tak, aby bylo kulaté. Povrch těsta posypte zeleninou a vše přikryjte další čtvrtinou těsta tak, aby vznikla plněná kapsa. To samé udělejte i se zbývajícími dvěma čtvrtkami.

smažení bramborových kapes

Kapsu dejte na pánev

Do pánve opět nalijte rostlinný olej a jednotlivé kapsy do ní položte. Opékejte je z obou stran tak dlouho, dokud nezačnou chytat zlatavou barvu. Poté můžete plněné kapsy z pánve vyjmout a servírovat na stůl.

bramborová kapsa konzumace

Díky tomuto receptu si zaručeně užijete své jídlo, aniž by potřebovalo jakýkoliv kousek masa.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]