Poznejte ve svém okolí inteligentní lidi a držte se jich. Vyznačující se jasnými rysy

Fotografie: Getty Images

Mnoho lidí vám bude tvrdit, že jsou chytří a inteligentní, ale zvyky, které dělají nebo mají, vám prozradí, jak na tom jsou ve skutečnosti. Do jaké skupiny patříte vy? Přečtěte si všechny zvyky, kteří (ne)dělají vzdělání lidé. Každý má totiž svůj oblíbený koníček, který ho může prozradit i po této stránce.

Inteligentní lidé přiznají chybu a lépe se vyjadřují

Chytří lidí například přiznají, že se mýlili. Nesnaží se obviňovat ze svých chyb ostatní a také se neospravedlňují. To je známka těch, kteří mají nízké IQ. Jestliže někdo udělá chybu a přizná ji, jedná se o čestného a hlavně inteligentního člověka.

Takový člověk dokáže i ve vypjatých situacích zůstat klidný. Jedna studie dokonce zkoumala, zda inteligence souvisí se zvládnutím stresu a neočekávaných situací.

Fotografie: Freepik

Lidé s nižším IQ se se situacemi vyrovnávali mnohem hůře. Mladší jedinci dokonce jednali agresivně, aby zůstali ve stresové situaci klidnější. Lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou lepší než ostatní, jsou často nadaní méně, než tvrdí všem okolo sebe.

Tito lidé totiž nevidí způsob, jak si zvýšit sebevědomí, než podceňovat své okolí. Podle jedné stude mají nižší IQ rasisté a homofobové.

Chytřejší člověk se také vyjadřuje lépe, má často větší slovní zásobu a používá i slova, která jedinec s nižším IQ ani nemusí znát. Když jsou rozzlobeni, nemají zapotřebí používat vulgární výrazy.

Hloupým lidem chybí empatie, chytří jsou rádi se svými myšlenkami

Chytrým lidem jde snáze vcítit se do různých situací ostatních lidé a představují si také různé scénáře, jak by daná situace mohla dopadnout. Jsou tak mnohem empatičtější a lépe ostatním porozumí. Méně inteligentní lidé jsou ve svém životě na prvním místě a nezajímá je, co se stane ostatním nebo jestli nepotřebují jejich pomoc.

Inteligentní lidé v noci nemohou spát, protože jejich mozek pracuje velkou rychlostí a pořád na něco myslí. Prokázal to jeden výzkum na podporu teorie. Podle něj jsou lidé s vyšším IQ nočními sovami, mají klid na přemýšlení a hodně často se stane, že právě v noci přijdou na důležité myšlenky.

Fotografie: Freepik

Pro hloupé lidí je těžké aktivovat mozek tím, že si myslí, že musí mít fyzickou aktivitu. Chytří lidé naopak ticho ocení a jsou rádi sami se svými myšlenkami, které si v tichu třídí. Do jaké kategorie spadáte vy?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]