Celý život perete špatně: K čemu slouží tři přihrádky v zásobníku pračky? Každá je určená pro něco jiného

Fotografie: Vlastní tvorba

Určitě víte o tom, že v každé pračce je zásobník, ve kterém se nacházejí tři přihrádky. Každá ale slouží k něčemu úplně jinému.

Mnoho lidí, kteří mají doma pračku, ji sice dennodenně používají, ale vlastně skutečně neznají její funkce. Například to, k čemu jsou tři přihrádky v zásobníku. A to je právě ta věc, kterou byste měli vědět, aby vaše pračka sloužila dlouho a správně. Pokud se chcete vyhnout problému s tímto spotřebičem, raději si přečtěte, k čemu přesně slouží.

Fotografie: Depositphotos

K čemu slouží 3 přihrádky

Všechny tyto přihrádky jsou označeny číslem, hvězdičkou a nebo květinou, pořadí závisí přímo na značce stroje. Číslo 1 nebo písmenko A značí přihrádku pro předpírku a nebo namáčení prádla. Předpírka je naprosto nezbytná, pokud chcete odstranit nějaké velmi odolné skvrny. Tkanina oděvu se tak natáhne a nabobtná, a tím pádem se lépe odstraňují nečistoty.

Pokud nechcete předpírat, nedávejte do této přihrádky nic. Pokud jste ale zvolili dvoustupňový prací program, je nutné přidat prášek nebo gel. Písmeno B nebo římská číslice II označují přihrádku na hlavní praní a není důležité, jaký zvolíte program. Sem se dává prášek, a nezáleží na tom, jaký bude mycí program.

Teď už budete vědět všechno

Symbol hvězdy a nebo květiny vám říká, že se jedná o přihrádku, do které je třeba nalít aviváž nebo jiný doplňkový prací prostředek. Ten tam vždy dejte před začátkem praní, aby se mohl v pořádku dostat až k prádlu. Samozřejmě jsou lidé, kteří aviváž nepoužívají, a není na tom vůbec nic špatného. Tak, teď už o vaší pračce víte úplně všechno.

Zdroj: Gesellschaft