Před 58 lety byla v lese nalezena opuštěná novorozená holčička. Po téměř šedesáti letech jí zazvonil telefon od neznámého volajícího. Jeho slova ji dostala

Fotografie: Depositphotos

Muž desítky let hledal novorozenou holčičku, kterou zachránil před pravděpodobnou smrtí. Nyní je záhada konečně vyřešena. Po téměř 60 letech se oba znovu setkali.

Američan Dave Hickman říká, že to bylo z Boží milosti, když ve svých 14 letech zaslechl při lovu v jižní Indianě hluk v lese. To, co tam našel, navždy změnilo jeho život. Hickman vzpomíná, že to bylo 22. září 1955, když byl se svým dědečkem na lovu a stále slyšel velmi zvláštní zvuk. Nebyl to zvuk dětského pláče, spíš jemné vrkání. Řekl si, že musí zjistit, co to je.

Našel malou holčičku

Dave Hickman šel kolem plotu za zvukem. Když došel do cíle, podíval se dolů a uviděl tam malé dítě. Bylo úplně promočené. Byla to dívenka, která byla zabalená jen v ručníku a měla úplně promodralé rty. Dědeček řekl, že musí rychle něco udělat a sehnat holčičce pomoc.

Fotografie: Pixabay

Hickman a jeho dědeček zavolali úřady, které novorozeně převezly do nemocnice, kde bylo ošetřeno a dostalo jméno – Roseann Wayne. O několik měsíců později dostal Hickman příležitost se s ní rozloučit.Předali mi ji a řekli: ‚Příští týden ji adoptují‘. Měli ji zabalenou v dece. Spala jako zabitá. Tak jsem se s ní mohl rozloučit,“ řekl Dave.

58 let se snažil dívku vypátrat

V prosinci 2013 se Hickman rozhodl učinit poslední pokus o její nalezení. Šerif okresu Wayne ve výslužbě John Catey řekl, že ho pan Hickman kontaktoval a chtěl vědět, zda by mohl zjistit, jak najít dívku, kterou zachránil kdysi v lese. Šerif se dal do práce a za necelé dva týdny se Hickmanovi ozval s telefonním číslem a jménem Mary Ellen.

Fotografie: Freepik

Po adopci byla přejmenována

Mary Ellen Suey byla svými adoptivními rodiči přejmenována. A navzdory celoživotním šťastným vzpomínkám se vždy chtěla dozvědět totožnost dospívajícího chlapce, který jí zachránil život. Pak jí loni v prosinci zazvonil telefon. Byl to Hickman. Mary ho považuje za hrdinu, protože nebýt jeho, nebyla by dnes naživu.

Od tohoto telefonátu se Suey chtěla se svým hrdinou setkat osobně. Od jejich prvního setkání uplynulo 58 let, ale čekání stálo za to. Suey na setkání řekla, že cítí, jako by byl Dave její starší bratr, o kterém nevěděla, že ho má. Hickman prozradil, že se mu denně vybavuje obraz, jak stojí na vrcholu a vidí dole ležet v plevelu miminko.

Úřady nikdy nezjistily, kdo Suey u silnice odhodil. Ale ona kupodivu tvrdí, že se na své biologické rodiče nezlobí, že ji opustili. Místo toho se raději soustředí na úžasný život, který mohla prožít díky Hickmanově činu onoho dne v roce 1955.

Zdroj: YouTube / CBS Mornings

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]