Drobná holčička přistoupila k 6 bojovým pitbulům, aby je nakrmila. Matka na video zachytila jejich reakci

Fotografie: 2dogspaws / Creative Commons / Attribution 2.0

Psi chová spousta lidí, ale jen málo z nich si troufne pořídit pitbula, protože je považován za agresivního. Tato holčička však ukázala pravý opak.

Výchova psů obnáší kromě radosti také spoustu povinností. Naučit psa základním povelům a celkové poslušnosti stojí páníčka hromadu času i energie. Tato investice se majitelům psů ale nakonec několikanásobně vrátí. Mnoho lidí se obává například pitbulů, které někteří lidé berou jako bojová plemena. Tato holčička ale ukázala, že se správnou výchovou jsou to normální domácí mazlíčci.

Každý pes by měl být vycvičen

Při pořízení psa by si lidé měli rozmyslet, zda mají dostatek času na to, aby se svému čtyřnohému příteli věnovali. Každý pes potřebuje od útlého věku pevnou ruku, aby se z něj nestal nezvladatelný tvor, jenž může někomu ublížit. Pokud lidé svému psovi věnují několik hodin plných učení poslušnosti, v budoucnu se jim jejich péče vrátí.

S výchovou psa lidem pomáhají různá cvičiště. Na nich instruktoři vysvětlují majitelům, jak se svými psy mají jednat. Dalo by se říct, že takováto cvičiště mají za úkol naučit spíše páníčka tomu, jak ke svému zvířeti přistupovat. Pokud toto majitelé psů pochopí, mají vyhráno. Psa naučí různé povely, které chtějí, aby jejich čtyřnohý kamarád zvládal.

Bojová plemena potřebují více péče

Není tomu jinak ani u bojových plemen, jako jsou například pitbulové. Člověka může pokousat samozřejmě i daleko menší plemeno, například čivava. Ze psů většího vzrůstu ovšem lidé mají větší strach a respekt. To pes dokáže vycítit a pokud je špatně vycvičený, může na člověka zaútočit. Tomuto se snažila předejít žena, která vychovala své pitbuly tak, aby se nic podobného nestalo.

Pitbul na louce
Fotografie: Pixabay

Žena si dala záležet na výcviku svých psů

Tato žena má doma 6 pitbulů a snaží se, aby byli dobře vycvičení. Díky tomu, že se jim věnovala často, je naučila neuvěřitelné poslušnosti. Jednoho dne se tato žena rozhodla natočit video, jak její čtyřletá dcera nakrmila tyto velké psy úplně sama. Maminka holčičce řekla, ať všechny psy svolá. To holčička udělala – jmenovitě zavolala na každého jedince. Ti poslušně přišli a posadili se.

Poté jim holčička rozsypala krmivo. Jeden z psů měl v úmyslu vyrazit k jídlu o něco dříve. Když ho malá holčička upozornila, že je ještě brzy, pes si v poklidu sedl zpět na své místo. Maminka holčičky vše zdokumentovala na video a nakonec ho umístila na sociální sítě, aby lidem ukázala, že i velcí psi, kteří jsou považováni za bojové a agresivní, mohou být vycvičení.

Zdroj: HustonED Team Inc.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*