Princ Harry při rozhovoru s lékařem dostal diagnózu. V živém vysílání se dozvěděl, že má ADD

Fotografie: Northern Ireland Office / Creative Commons / Attribution 2.0

Vévoda ze Sussexu se nejspíš rozhodl, že před veřejností už nebude skrývat vůbec nic. Tentokrát se posadil do křesla naproti lékaři, který se zabývá léčbou traumat.

Princ Harry opět plní titulky novin. Zájemci si před pár dny mohli zakoupit lístky a zúčastnit se online živého rozhovoru, který vedl se známým kanadským lékařem Gaborem Maté. Ten se mimo jiné zabývá léčbou traumat a závislostí. Harry prozradil, jaký vliv na něj mělo užívání drog. Od lékaře dokonce dostal uprostřed rozhovoru diagnózu. Podle něj princ trpí poruchou pozornosti, ADD.

Harry stále nechává lidi nahlížet do svého soukromí

Poté, co byl na Netflixu uveden dokument o Harrym a Meghan a po vydání jeho knihy Spare, se zdálo, že o princi Harrym veřejnost ví už snad vše. Ale ne. Nyní se ještě více otevřel, a to v živém rozhovoru s Gaborem Maté, kde probírali traumata, drogy, závislost i cestu k uzdravení. To, že princ Harry už v dětství míval pocity, že nepatří do své rodiny, i velká mediální pozornost ho v citlivém věku vedlo k vyzkoušení nejrůznějších drog.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Prince Harry (@princeharryofengland)

Jak sám uvedl, kokain a alkohol mu nic zvláštního nepřinesly. Pomohly mu však se socializací mezi přáteli. Zato marihuana a později psychedelická ayahuasca prý měly velký vliv na jeho duševní zdraví, a to v pozitivním slova smyslu.Přineslo mi to pocit uvolnění, pohodlí, lehkosti, jenž jsem si dokázal po určitou dobu udržet. Začal jsem to dělat rekreačně a pak jsem si začal uvědomovat, jak to pro mě bylo dobré. Řekl bych, že je to jedna ze zásadních částí mého života, která mě změnila a pomohla mi vyrovnat se s traumaty a bolestmi z minulosti.“

Traumata mohou být příčinou řady fyzických onemocnění

A právě léčba traumat z minulosti je doménou kanadského lékaře Gabora Maté, jenž o tomto tématu napsal populární knihu. Z jeho pohledu mají vývoj v dětství a traumata zásadní vliv na celoživotní fyzické a psychické zdraví jedince. Zabývá se také nemocemi, které mohou kvůli neléčeným traumatům vzniknout. Jsou to autoimunitní onemocnění, rakovina, poruchy pozornosti, hyperaktivita, závislosti a mnoho dalších.

Harrymu tak v průběhu rozhovoru oznámil, že trpí poruchou ADD. Tedy poruchou pozornosti. Tito lidé mají potíže se soustředit, což vede k častému nedokončování věcí a k určitému životnímu chaosu. Obtížně se jim navazují přátelství a mohou být emocionálně přecitlivělí. „Ať se ti to líbí, nebo ne, diagnostikoval jsem ti ADD,“ slyšel Harry z úst zkušeného lékaře. „OK, mám to přijmout, nebo se na to mám podívat?“ zeptal se Harry. Maté odpověděl: „Můžeš si s tím dělat, co chceš.“

Své děti objímá, jak může

Harry mimo jiné uvedl, že v jeho dětství byl fyzický kontakt s členy rodiny velmi omezený. On sám tak své děti objímá, kdy jen může. Zároveň se snaží na děti nepřenášet svá vlastní traumata a doufá, že ony v budoucnu nebudou muset řešit podobné problémy jako on: „Cítím obrovskou zodpovědnost za to, abych na ně nepřenesl žádná traumata nebo jakékoli negativní zkušenosti, které jsem měl jako dítě nebo jako muž, když jsem vyrůstal.“

Léčba traumat může být během na dlouhou trať a bude záležet na tom, jak se k tomu Harry postaví. Ačkoliv by se Matého doporučení Můžeš si s tím dělat, co chceš mohlo zdát poněkud nenapomáhající, pravdou je, že zodpovědnost je vždy na daném člověku. A záleží jen na něm, jestli je ochotný to přijmout a pracovat s tím. Zdá se však, že Harry už na svém vlastním uzdravení dávno pracuje.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*