Přírodní pesticidy vás zbaví škůdců a neublíží lidskému zdraví

Zapomeňte na chemii při pěstování čehokoliv. Přírodní pesticidy odvedou práci mnohem lépe, a navíc jsou zdravotně nezávadné. U některých se budete velmi divit tomu, že jde o zcela běžné věci, a dokonce i potraviny, které jste přehlíželi, jelikož jste o jejich pozitivech neměli ani tušení.

Česnek

Tato známá přísada do jídla patří mezi přírodní pesticidy. Je to především jeho zápach, který dokáže velmi dobře odpuzovat různé druhy hmyzu. K použití stačí prolisovaný stroužek rozmixovaný ve dvou sklenicích vody.

Rajčatové listy

Jsou velmi bohaté na alkaloidy, které si dokážou poradit s různými druhy housenek, ale platí také na různé červy nebo mšice. Do většího šálku dejte listy z rajčat, zalijte vodou, nechte přes noc louhovat a touto vodou své rostliny zalévejte.

Skořápky z ořechů

Na první pohled odpad, ale na ten druhý věc, která patří mezi přírodní pesticidy. Ideální je skořápky rozdrtit na malé kousky a poházet kolem rostlin. Skvěle odpudí jak hlemýždě, tak i některé druhy housenek.

Koriandr

Známé koření také patří mezi unikátní přírodní pesticidy. Dejte koriandr do nádoby s vodou, přiveďte tekutinu k varu a vařte asi deset minut. Následně nařeďte další vodou, počkejte až vše vychladne a můžete začít s aplikací.

Rostlinný olej

Pokud vás trápí mšice, housenky, ale třeba i roztoči, jsou dobrými pomocníky jakékoliv rostlinné oleje. Použijte šálek oleje se čtvrtkou šálku tekutého mýdla a míchejte tak dlouho, dokud nevznikne homogenní bílá směs.

Bazalka

Samozřejmost italské kuchyně je také přírodní pesticid. Stačí, když bazalku zasadíte do všech záhonů ve vaší zahradě. Tím bude řadu škůdců odpuzovat zcela automaticky.

Mléko

Konkrétně potom to klasické, tedy kravské mléko. Je dobrým pomocníkem, pokud je vaším cílem zbavit se hmyzu. Stačí, když smícháte 4 šálky mouky s půl šálkem kravského nepasterizovaného mléka a 20 litry vody. Touto směsí zalévejte.

Kopřivy

Nás lidi mohou popálit a škůdce mohou odpudit. Stačí dát sto gramů kopřivy do deseti litrů vody a ponechat po dobu 4 dní. Následně máte k dispozici velmi silný roztok.

Tabák

Nejenom do cigaret, ale i na záhony. Je třeba smíchat 60 gramů tabáku s litrem vody. K tomu přidejte 10 gramů přírodního mýdla, zamíchejte a vše je připraveno.

Levandule

Vám sice voní, ale některým škůdcům nikoliv. A toho můžete využít hlavně v případě, kdy se chcete zbavit mravenců. Staří nechat louhovat 3 gramy čerstvé levandule v litru vody.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]