Toto je 6 prvních příznaků, že máte vysokou hladinu cukru v krvi! Pokud je pociťujete, navštivte neprodleně praktického lékaře

vysoká hladiny cukru

Vysoká hladina cukru je problém, který byste rozhodně neměli podceňovat. Pokud na sobě proto pociťujete tyto příznaky, raději vyhledejte pomoc.

Lidé se často baví o tom, zda mají nízkou hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je však problém, který může také způsobit širokou škálu závažných zdravotních problémů. Je proto důležité, abyste zavčasu rozpoznali jeho příznaky a co nejdříve vyhledali lékařskou pomoc – pokud onemocnění zastihnete včas, můžete jeho příznaky zmírnit jednoduchými změnami ve svém životním stylu. Rozhodně se však nejedná o problém, které byste měli ignorovat!

Nebezpečný problém, který je třeba řešit včas

Pokud je vaše tělo v pořádku, tak když jíte něco sladkého, slinivka uvolňuje inzulín, důležitý hormon, který tělo potřebuje ke zpracování glukózy. Veškerá glukóza, která poté zbyde, je uložena do jater, aby bylo zajištěno, že nebude bránit průtoku krve. Vysoká hladina cukru v krvi však může být příčinou zvýšené potřeby inzulínu, což může být zase způsobeno různými nemocemi.

glukometr

Pokud však tento nepříjemný problém odhalíte včas, můžete zmírnit příznaky jednoduchými změnami ve svém životním stylu – je také třeba poznamenat, že lidé mohou mít čas od času vysokou hladinu cukru v krvi, ale nemusí to nutně znamenat, že jsou nemocní nebo mají cukrovku. Pokud však máte podezření a chcete ujistit, můžete si také v lékárně zakoupit glukometr, který vám ukáže přesnou hladinu cukru v krvi.

Příznaky vysoké hladiny cukru v krvi

Zda máte vysokou hladinu cukru v krvi můžete rozpoznat podle typických příznaků. Mezi ty nejčastější patří:

  • Žízeň a sucho v ústech a na sliznicích
  • Časté močení
  • Letargie nebo bezvědomí
  • Dech zapáchající po acetonu
  • Zvracení a bolesti břicha
  • Rychlé a silné dýchání
  • Rozmazané vidění

píchání jehly

Pokud se u vás pravidelně objevují tyto příznaky, rozhodně byste měli co nejdříve zavítat ke svému praktickému lékaři, neboť se jedná o první známky vysoké hladiny cukru v krvi. Pokud se naopak chcete před tímto nebezpečným problémem bránit, můžete začít jíst více ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, protože ty mají nízký obsah cukru a naopak vysoký obsah vlákniny.