Sourozenecká láska: Chlapeček s rakovinou bojuje o život a zvrací. Jeho sestřička ho utěšuje

Fotografie: Freepik

Po dvou letech narozenin, svátků a chemoterapií mohl chlapec oslavit největší milník ze všech – oficiálně se zbavil rakoviny.

Beckettovi byly pouhé 4 roky, když mu byla 25. dubna 2018 diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie typu pre-B. Zahájil chemoterapii a po léčbě byl často nemocný. Když ho utěšovala jeho starší sestra Aubrey, jejich matka Kaitlin Burgeová pořídila fotografii, která se stala virální. Diagnóza byla pro rodinu samozřejmě strašná, ale díky rodině a svému bojovnému duchu měl Beckett energii bojovat s touto strašnou nemocí. Nemocí, nad kterou nyní zvítězil.

Fotografie, která obletěla svět

Starší sestra Aubrey svého bratříčka vždy podporuje, ať se děje cokoli. Asi před dvěma lety maminka Kaitlin zachytila fotografii svých dvou dětí. Byl to snímek, který vehnal slzy do očí celému světu. Věnujte chvilku přečtení popisku, který napsala k fotografii, na níž sestra Aubrey utěšuje svého malého bratříčka, když mu bylo špatně. Chtěla nám připomenout, jak neuvěřitelně důležité je mít rodinu po svém boku.

„Jedna věc, kterou vám o dětské rakovině neřeknou, je, že postihuje celou rodinu. Vždycky slyšíte o finančních a zdravotních potížích, ale jak často slyšíte o boji, který má mnoho rodin s dětmi? Pro některé to může být těžké vidět a číst. Moje dvě děti, které se narodily s patnáctiměsíčním odstupem, přešly od společného hraní ve školce a doma ke společnému sezení v chladném nemocničním pokoji.”, napsala maminka.

„Moje tehdy čtyřletá dcera sledovala, jak jejího bratra odnášejí ze sanitky na jednotku intenzivní péče. Viděla, jak mu tucet lékařů přehazuje přes obličej masku, píchají ho a podpírají jehlami, aby mu do těla napumpovali tucet léků, zatímco on ležel zcela bezmocný. Neuvědomovala si, co se děje. Věděla jen, že s jejím bratrem, jejím nejlepším přítelem, není něco v pořádku.”, pokračovala Kaitlin.

Asi měsíc poté, co se vrátil z nemocnice domů, ho viděla, jak se snaží chodit a hrát si. Živý, energický a společenský bratříček, kterého kdysi znala, byl nyní tichý, nemocný a velmi unavený chlapeček. Nikdy si nechtěl hrát. Nechápala, jak mohl vlastně předtím chodit, ale teď se bez pomoci nedokáže ani postavit. Nechápala, jakými různými terapiemi musel projít, aby se uzdravil. Pro ni to bylo něco zvláštního, co on musel dělat a ona ne. Proč už si nemohli hrát ve svém oblíbeném parku? Proč se nemohl vrátit do školy?

„Proč jsme s sebou brali jeho sestru a proč to všechno viděla v tak nízkém věku? Děti potřebují podporu a společnost a neměly by být drženy stranou od nemocného člověka. Nejdůležitější je ukázat, že o ně pečujeme bez ohledu na situaci. Když byl nemocný, trávila hodně času po jeho boku v koupelně. Byla po jeho boku. Podporovala ho a starala se o něj bez ohledu na situaci. Dnes je jejich vztah nerozlučný. Vždy se o něj stará.”, napsala maminka.

Kruté období je již u konce

Když se rodina dozvěděla, že chlapec ukončil léčbu, byli velmi šťastní. Přišel jeho onkolog a řekl: „Už žádná chemoterapie – skončili jsme,” řekla Beckettova maminka deníku The Sun. Šestiletý Beckett však stále trpí všemi léčebnými kúrami. Má také vedlejší účinky chemoterapie, se kterými se potýká. Bolí ho nohy a trochu se s nimi potýká. Ale celkově je šťastný, vysvětluje Kaitlin, která věří, že její milované děti si nyní mohou hrát jako „normální“ sourozenci.

Zdroj: NBC15

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]