Řešením zarostlého nehtu u nohy nemusí být vždy návštěva lékaře

Zarostlý nehet působí obrovskou bolest. Jak si s ním poradit pomocí osvědčených babských rad? Je to snadné. Stačí mít po ruce několik věcí a po pár dnech nebude po problému ani památky. Samozřejmě nejlepší věcí je vždy prevence. Zdokonalujte svou techniku stříhání nehtů tak, aby k jejich zarůstání nedocházelo. Potom máte jistotu, že se zarostlý nehet neobjeví. Teď už je pozdě na to radit, co jste měli dělat. Problém už máte. A takto ho vyřešíte.

Změkčete kůži

Zarostlý nehet se dá řešit tak, že změkčíte svou kůži na noze. A to tak, že si vytvoříte lázeň z teplé mýdlové vody, do které se přidá trocha síranu hořečnatého (epsomská sůl). V této lázni si nohy pravidelně máčejte. Kůže bude měkčí a tím eliminujete bolest.

Vatový tampon

V některých případech se může jednat o celkem bolestivou metodu. Jde o postup, kdy dáte vatový tampon mezi nehet a kůži. Tím se jí nebude dotýkat, nebude do ní zarůstat, a tak se nebude ani vyskytovat doprovodná bolest.

Jablečný ocet

Nakapejte ho na kousek textilie a tu položte na postižené místo. To vám pomůže nejenom ulevit od bolesti, ale také dané místo ochráníte před různými infekcemi. Tento postup lze realizovat i během dne, kdy textilii jednoduše schováte pod svou ponožku.

Eukalyptový olej

Nejenom, že krásně voní, ale také pomáhá eliminovat infekce, stejně jako umí ulevit od bolesti. Stačí pár kapek právě na místo, kde se objevuje zarostlý nehet. Za pár desítek vteřin byste již měli pociťovat tolik požadovanou úlevu.

Citron

Také toto citrusové ovoce se dá použít na zarostlý nehet. Postačí trocha šťávy z citronu, kterou opatrně pokapejte postižené místo. Stejně tak se dá na místo přiložit také plátek citronu. Když ho zde zavážete obvazem, využijete jeho působení i na několik hodin.

Netrapte se zbytečně

Pokud vás zarostlý nehet velmi bolí, je třeba udělat i vše proto, aby bolest nebyla tak velká. Řada lidí se přitom trápí v podstatě zbytečně. Často si stačí vzít volnější boty, sednout si když je to možné a doma pokud možno chodit na boso.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]