Rodiče dali 3letému synovi do kapsy nahrávací zařízení. Chování učitelky spustilo vlnu emocí

Fotografie: Juandev / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Práce s malými dětmi je jistě náročná a této učitelce ujely nervy. Teď toho lituje, protože rodiče tříletého chlapce ji tajně nahráli a obrátili se přímo na policii.

Rodiče dali tříletému dítěti do kalhot nahrávací zařízení. Měli podezření, že učitelka v mateřské škole na děti křičí, a chtěli získat důkaz. Nahrávka jejich domněnky potvrdila a byla předána policii. Případ se stále prošetřuje a učitelka je prozatím na nemocenské. Její osud mají v rukou rodiče, kteří budou hlasovat, zda má ve školce zůstat.

Rodiče podezírali učitelku, že na děti křičí

Polský web Mamadu přinesl zprávu o případu, jenž se momentálně řeší v mateřské škole Bajka v polském Bydhošti. Rodiče jednoho z dětí se obrátili na místní policii a předali jí čtyřhodinovou nahrávku, ve které měla učitelka na děti ve školce křičet. Tu získali tak, že svému tříletému dítěti dali nahrávací zařízení do kalhot. Mateřská škola Bajka přitom patří k těm nejlépe hodnoceným ve městě a navštěvují ji i děti s poruchou autistického spektra.

Na nahrávce je slyšet, jak učitelka zvyšuje na děti hlas a říká: „Buď zticha!“, „Uklidni se!“ nebo „Nechoď tam!“ Některým se její projev zdál vůči tak malým dětem příliš drsný, jiní rodiče se však učitelky zastali s tvrzením, že zvýšeným hlasem mluví na dlouhé nahrávce jen pár minut. Ředitelka školky se z celého případu těžko vzpamatovává a nemůže přenést přes srdce, že se ve školce objevili policisté.

Skandální příběh z mateřské školky znepokojil veřejnost. 4leté dítě v nesnázích si prošlo peklem

Ředitelce se nelíbí, že věc hned řešili s policií

„Pracuji tu 35 let, ale tak smutnou zkušenost jsem ještě nezažila. Je mi líto rodičů. Pokud měli nějaké připomínky, podezření nebo v tomto případě dokonce nějaké důkazy, mohli s tím nejdřív přijít za mnou, místo aby to oznámili policii,“ řekla ředitelka zařízení Stefania Wasilewska pro deník Wyborcza. Školku následně navštívil inspektor a šetření stále probíhá. Rodiče také dostali možnost, aby se k osudu paní učitelky vyjádřili, a v hlasování budou rozhodovat o tom, zda může na tomto postu působit i nadále.

školka
Fotografie: Freepik

Policie zatím zjišťuje, zda existují důvody k zahájení trestního stíhání této učitelky. Na druhou stranu, nahrávání osoby bez jejího vědomí je také trestné. Jedná-li se však o blaho dítěte, zpravidla takové osobě postih nehrozí. Rodiče, kteří nahrávku pořídili, tak nesjpíše nebudou nijak popotahováni. Na SvětěKreativity jsme informovali také o vážném problému v jiné mateřské škole. Tady byli rodiče znechuceni z fotografií jídel, která jejich děti konzumují.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*