Rodiče svým dětem nic nezakazují a na všechno, o co je požádají, říkají „ano“. Nechodí do školy a jsou šťastné

Fotografie: USFWSmidwest / Creative Commons / Attribution 2.0

Dva rodiče prozradili, že svým dcerám vždy říkají ano, protože jejich rodina je „jiná”. Dle nich by jejich dcery měly mít možnost projevit se po svém.

Seznamte se s rodiči, již nechávají své dcery doma „převzít vedení”. Vysvětlují, že dívkám téměř vždy řeknou ano. Amanda a Paul Conwayovi, kterým je oběma 47 let, byli údajně odjakživa „jiní”. Když tedy jejich nejstarší dcera Hannah měla ve škole problémy zapadnout, rozhodli se pro alternativní přístup. Stáhli dívku ze školy a místo toho jí umožnili „převzít odpovědnost” doma. Jedenáctiletá Hannah si může dělat, co chce, pokud plní domácí povinnosti. Podle Amandy a Paula je šťastnější, než kdy byla.

Odpovědnost je na dětech

Stejnou svobodu má i mladší 10letá sestra Beth, která však není tak divoká. Amanda, finanční manažerka z East Prestonu ve východním Sussexu, řekla, že Hannah nedostane jen to, co chce. Musí se věnovat domácím pracím a výuce, jelikož v životě se nedostávají věci zadarmo. Nyní však vyniká. Ze školy odešla zlomená, ale teď jí to umožnilo rozkvést v něco úžasného. Vyjadřuje sama sebe.

Amanda a Paul, account manažer, říkají, že obě dcery nechávají dělat to, co je baví, tedy v rámci možností. Hannah si například v 7 letech směla nechat propíchnout uši, nedávno jí bylo dovoleno ostříhat si dlouhé blond vlasy a zbytek si obarvit na fialovo. Podle Amandy byla Hannah vždycky jiná, tak si řekli, že jí umožní dělat věci jinak.

Odhlásili dceru ze školy

Amanda si uvědomila, že musí „dělat věci jinak” kvůli své dceři, kterou škola nebavila. Hannah nebyla vždycky šťastná, ale snažila se to předstírat. Teď je sebevědomá. Bývala tichá a skoro nemluvila. „Byla tak nešťastná a já si uvědomila, že to takto nefunguje. Zeptala jsem se jí, co chce, a ona si přála být doma,” řekla maminka.

Amanda a Paul nyní přistupují ke své výchově jako k výchově „vedené dítětem”. Nechávají Hannah a Beth učit se stylem, který jim vyhovuje. Hannah se nyní učí prostřednictvím audia, což funguje. „Děti jsou zde zařazovány do škatulek a je jim říkáno, co mají dělat. Věřím, že jakmile dítě dokáže samo myslet, mělo by to umět. Pokud dokáže, proč chce něco udělat, podpořím ji. Máme velmi odlišný přístup k výchově.”

Rodiče se museli vypořádat s kritikou

Matka sdělila, že dostávají spoustu komentářů od lidí, kteří říkají, jak svým dětem ubližují, jelikož se doma nic nenaučí. Což je samozřejmě pro ně nepříjemné. Někteří lidé se jich ptají, proč nedávají děti do školky. Takový dotaz dostali jednou i na procházce od starší paní. Beth se na ni otočila a řekla jí, že se učí vzdělávat doma.

děti ve škole
Fotografie: Pixabay

Hannah se od té doby, co se učí doma, posunula o celý školní rok. Může být svobodná a zkoumat věci sama. „Nelíbí se mi přizpůsobovat se tomu, co nám společnost říká, že bychom měli dělat,” dodala matka dívky.

Zdroj: Mirror