Rumba v hlavní roli. Nechte se unést dechberoucím tanečním vystoupením

Tanec, a rumba obzvlášť, dokáže vyjádřit jakoukoliv emoci. Je propojením ladnosti, rytmu i citu. V lidské společnosti se objevuje již po celá staletí. Už ve starověku byl používán k různým rituálům. Postupem času se tanec vyvíjel a vzniklo neuvěřitelné množství tanečních stylů. Mezi ty standardní můžeme zařadit známý valčík, tango, nebo třeba polku. Do popředí se však derou i styly exotické, respektive latinskoamerické, které jsou plné vášně. Sem patří právě rumba.

Kuba jako kolébka vášnivé rumby

Tento napětím a sex-appealem oplývající tanec vznikl v daleké Kubě. Svou rytmikou by se dal přirovnat cha-che. Rumba je také typická hlubokým prožitkem, který by měl z obou tanečníků zcela jistě vyzařovat. Partneři by se také měli při tanci dokonale doplňovat.

Pokud se zadíváte na přiložené video ukrajinského tanečníka a ruské tanečnice, vyrazí vám to dech. Ladnost a vášeň z jejich tanečního představení jen sálá. Je možné, že po tomto kulturním zážitku si budete chtít zatančit rumbu s partnerem i vy. Což je rozhodně skvělým nápadem. Tanec totiž velmi sbližuje.

Nadaní tanečníci z Ruska a Ukrajiny

Hlavními aktéry krásného představení, které uvidíte na videu, jsou Ruska Elena Khvorová a Ukrajinec Slavik Kryklyvyy. Elena se řadí mezi přední profesionální tanečnice v Rusku. Soustředí se zejména na tance latinskoamerické.

Několikrát se stala taneční mistryní mezinárodních tanečních šampionátů. Tato fascinující žena tančí v podstatě celý život. Její taneční kariéra započala už v jedenácti letech.

Slavik se narodil na Ukrajině, avšak jeho místem pobytu je nyní věhlasný New York. Tanci se věnuje již několik let profesionálně. Dokonce jste jej mohli spatřit v americkém tanečním filmu Smím prosit. S Elenou tvořil taneční pár pouze dva roky, a to v letech 2006 a 2007. Jejich krátká spolupráce byla odrazem řady neúspěchů na šampionátech.

Fotografie: Youtube, Freepik