84letý muž převedl 240 000 Kč na účet falešných policistů. Předstírali, že jeho dcera způsobila nehodu

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Podvodníci si stále hledají nové oběti a stále cílí na důvěřivé seniory. Bohužel i přes veškerá varování policie přibývají případy, kdy se zlodějům podaří okrást starší lidi o nemalé částky.

I přes častá varování policie a médií se podvodníkům stále daří získávat další a další oběti a vymámit z nich vysoké peněžní částky, ne-li všechny jejich životní úspory. Cíl je stále stejný – staří lidé, kteří mají tendenci být důvěřiví a málo obezřetní. Policie tentokrát informovala o případu 84letého muže ze Slezské Rudy, jehož podvodníci připravili o zhruba 280 tisíc korun.

Podvodníci se vydávali za policisty

Falešní policisté kontaktovali 84letého muže s informací, že jeho dcera způsobila vážnou dopravní nehodu, při níž zahynula těhotná žena a vznikla škoda nesmírné hodnoty. Řidička měla být údajně poslána za mříže, kde čekala na kauci. Muž byl vyděšený, samozřejmě by udělal cokoli, aby jeho dcera nemusela skončit ve vězení. Souhlasil tedy s podmínkami, jak informuje web Fakt.

smutný senior
Fotografie: Freepik

Převedl téměř 280 tisíc korun na bankovní účet, který mu podvodníci nadiktovali. Zanedlouho však vyšla pravda najevo, když po nějakém čase muž kontaktoval svou dceru, jež měla být hlavní aktérkou dopravní nehody. Ta mu řekla, že se nic z toho nestalo a zřejmě se stal obětí podvodu. O podobných situacích, kdy seniory kontaktuje falešná policie, jsme již psali na SvětěKreativity.

Těmto čerpacím stanicím se vyhněte obloukem. Inspekce odhalila, že nabízejí nekvalitní palivo

Policie varuje před podvodníky

Policie připomíná a žádá všechny, aby hlásili jakékoli poznatky o tomto typu podvodů, především apeluje na seniory, aby byli maximálně opatrní a podezřelé chování, telefonáty, osobní kontakty či oslovení na internetu hlásili policii. Snažte si zapamatovat následující pravidla zmíněná na Rudzianin.

  • Policie nikdy nevyzývá občany, aby vydávali peníze nebo cennosti neznámým osobám.
  • Policie disponuje finančními prostředky, které lze na tyto situace využít.
  • Policie nepřijímá peníze do úschovy a nezabezpečuje je na zvláštních účtech.
  • Policie se po telefonu nikdy neptá na číslo bankovního účtu, heslo nebo úspory.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*