Kontakt se zvířaty je hlavně pro malé děti vždycky něčím zajímavý. Tato holčička se velmi blízce setkala se slonem a má z toho krásnou vzpomínku na celý život.
Prakticky se vznikem internetu jako globální sítě se zvířata stala jedním z nejpopulárnějších obsahů vůbec. Především pak v situacích, kdy se němé tváře snaží napodobovat lidi. Jedno z velmi populárních videí ukazuje slona, který napodobuje taneční pohyby malé dívky. Rozkošný záznam sdílel na oficiálním Twitteru IPS Dipanshu Kabra. Virální klip začíná roztomilou malou holčičkou, která stojí jen kousek před velkým slonem.
Taneční aktivita na obou stranách
Najednou provede několik tanečních kroků a ihned se zastaví. Slona to ovšem zaujme, takže je svým způsobem ihned napodobí. Zavrtí hlavou a zamává velkýma ušima. Během několika málo hodin vidělo záznam více než 15 000 lidí. Současně získal také velké množství srdíček (lajků) a retweetů. Několik lidí se také autorů zeptalo, kdo nakonec předvedl taneční kroky lépe, zbytek oceňoval nahrávku jako celek. Je to velmi milé setkání dvou druhů.
„Dařilo se oběma,“ komentoval jeden z uživatelů. Sloni jsou, kromě své pověstné paměti, obecně zajímavá stvoření. Mají také chytrý způsob, jak se chránit před sluncem. Podobně jako hroši na sebe hází bahno a špínu, což vytváří ochrannou vrstvu. Tento povlak tak funguje stejně, jak u lidí opalovací krém. Zároveň plní také funkci repelentu proti hmyzu. Jak se ukazuje, nejjednodušší řešení bývá kolikrát to nejlepší, zvířata o tom ví své.
Opilá žena spadla v ZOO přes zábradlí rovnou do lvího výběhu
Velmi praktická zvířata
Na svém chobotu mají sloni dokonce jakýsi „koneček prstu“. Ačkoli se tento orgán zdá velmi neohrabaný, jde reálně o neuvěřitelně přesnou a citlivou končetinu. Konec chobotu zahrnuje i dva prstovité výstupky, kterými sloni dovedou manipulovat s krmením či drobnými předměty. Pomocí „prstíků“ dovedou sebrat i jediné stéblo trávy. Krom toho, že si pamatují prakticky všechny tváře jak ostatních slonů, tak i lidí, dovedou i výborně komunikovat.
Who did better? 😅 pic.twitter.com/ku6XRTTSal
— Dipanshu Kabra (@ipskabra) September 17, 2022
Respektive na velké vzdálenosti. Pomocí nízkých frekvencí, tedy tzv. infrazvuku, se spojují až na vzdálenosti několika kilometrů. Zvuky jsou příliš hluboké na to, aby je vnímalo naše ucho. Sloni je však dovedou jak produkovat, tak bez potíží zachytit. Pomocí infrazvuku tak odesílají například varování před predátory, hledají partnera nebo si navzájem koordinují pohyby stáda. Jak je vidět, tedy spíš slyšet, v přírodě se toho děje hodně, o čem nemáme vůbec tušení.
Zdroj: Newly
Napište komentář