Ředitelka základní školy odměnila žáky nevídaným způsobem. Její volba rozdělila rodiče na 2 tábory

Fotografie: Petr1888 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V základní škole č. 1 v Grudziądzi se na konci školního roku rozhodli udělit všem žákům dárky v podobě fotoalb s fotografiemi z celého ročníku, a to bez ohledu na jejich známky.

Škola se rozhodla odměnit všechny své žáky stejným způsobem, aby podpořila kolektivního ducha a vytvořila vzpomínky, které si děti budou moci uchovat po celý život. Chtěli, aby každé dítě mělo památku na školní rok, a to bez ohledu na to, jaké mělo známky. I přesto, že gesto ředitelky školy bylo myšleno dobře, nesetkalo se s pochopením.

Mělo se jednat pouze o památku

Fotoalba mají obsahovat momentky z různých školních akcí, výletů, sportovních dnů a běžného školního života, čímž mají posílit pocit sounáležitosti a kolektivního úspěchu. I když se záměr školy může zdát nevinný a pozitivní, podle webu Parenting s ním mnoho uživatelů internetu nesouhlasí.

Kritici tvrdí, že takový postup není fér vůči těm, kteří v průběhu roku vynaložili velké úsilí na dosažení dobrých výsledků. Dárky by měly být odměnou za tvrdou práci a dobré známky. Další komentáře, které se objevily na sociální síti TikTok zdůrazňují, že takový přístup může demotivovat děti k lepším výkonům, protože nedostatek rozdílu mezi snahou a výsledkem může vést k laxnímu přístupu k učení.

@marzenazylinska Odpowiadanie użytkownikowi @harrylan692 ♬ dźwięk oryginalny – Marzena Żylińska

Matka vyfotila oběd ve školní jídelně, který v celém městě spustil lavinu kritiky

Pod příspěvkem se strhla velká vlna diskuzí

Podle některých mohou děti, které vynaložily větší úsilí, cítit nespravedlnost, pokud budou odměněny stejně jako ty, které se méně snažily. Podle druhých se ale jedná o podporu rovnosti, pokud žáci dostanou stejnou odměnu. To může posílit kolektivní soudržnost a pocit sounáležitosti. Fotoalba slouží jako památka, která je hodnotná pro všechny děti, bez ohledu na akademické úspěchy.

Kontroverze kolem rozhodnutí ukazuje, jak složité může být najít správný přístup k odměňování žáků. Zatímco škola se snaží podpořit rovnost a kolektivní ducha, část veřejnosti vidí tento krok jako demotivující a nespravedlivý. K dalšímu kontroverznímu kroku přistoupila škola, o které jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno. Ředitel se rozhodl zakázat mobilní telefony, a to i učitelům.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*