Slepá žena poprvé uviděla svého muže po oční operaci. Její spontánní slova mění pohled na lásku milionům lidí

Fotografie: Depositphotos

V 18 letech přišla o zrak. Svého muže potkala až na vysoké škole. Jaké to je vidět poprvé po letech člověka, kterému jste se zaslíbily na celý život? Málokdo si to dovede představit.

Sophie se jednoho rána probudila a zjistila, že špatně vidí. Nejdříve stav připisovala alergii. Cestou do školy se její zrak zhoršil natolik, že už nedokázala přečíst ani noviny. Po lékařském vyšetření se přišlo na velmi nepříznivou diagnózu. Sophie velmi rychle ztrácela zrak, až byla schopná vidět jen velmi omezeně a rozmazaně.

Vzácné onemocnění způsobuje slepotu

Keratokonus je onemocnění oční rohovky, která se postupem času ztenčuje. Nakonec se vyboulí do kuželovitého tvaru a přestane plnit svoji funkci. Výsledkem je v podstatě slepota nebo velmi omezené vidění, které vám umožňuje pouze velmi hrubou orientaci v prostoru. Sophii se ze dne na den doslova zhroutil svět.

Musela této diagnóze podřídit celý dosavadní život. Přestože milovala módu i make-up, najednou nic z toho nemělo význam, protože byla ráda, že si vůbec obleče svetr. Jediné řešení jejího stavu by byla transplantace rohovky. Ta by však v přepočtu stála asi půl milionu korun. Takovou sumu si Sophie nemohla dovolit a její pojištění takovou operaci nekrylo.

Budoucí manžel založil sbírku na její operaci

Pomalu se tedy smiřovala se svým osudem a nastoupila na vysokou školu Adams State University v Coloradu Tady se záhy seznámila s Christopherem a stali se z nich velmi dobří přátelé. Christopher se snažil Sophii maximálně podpořit a pomoct ji, protože měla pochopitelně velké omezení ve studiu. Když se dozvěděl, že by mohla Sophii pomoci operace, neváhal ani na vteřinu.

Založil na jméno Sophie veřejnou sbírku a peníze potřebné na operaci byly na účtu během pěti týdnů. Operaci Sophie podstoupila v říjnu 2018. A ta se povedla, zrak se jí postupně začal znovu vracet. Později vzpomínala, jak poprvé začala rozeznávat rysy Cristopherovi tváře. Byl mnohem hezčí, než jak si jej představovala. Už před operací k němu chovala city, ale nová situace jí přiměla k tomu, aby se mu s nimi svěřila.

Bylo jí jedno jak její muž vypadá, ale nestěžuje si

Christopherovi Sophie také nebyla lhostejná. Vzpomíná, jak ho zaujala svou bojovností, když se nenechala svým handicapem nijak omezovat. Dokonce ho prý porážela i v ping-pongu. Jiskra tedy byla zažehnuta a dvojice se v roce 2021 vzala. Jejich příběh se později dostal i do médií a Sophie na adresu svého manžela pronesla: „Christian tu pro mě byl v nejtěžších dobách mého života a podporoval mě. Díky němu jsem se cítila tak výjimečně.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sophia Corah (@soph_isticateddd)

„Už tehdy jsem si k němu vybudovala takový vztah, že mi bylo jedno, jak vypadá. Ale bylo skvělé mu po takové době pořádně vidět do tváře,“ řekla Sophie. „Byl ještě hezčí, než jsem si představovala.“ Pár v létě oslavil první výročí svatby. Sophie se začlenila zpět do běžného života a pracuje jako učitelka přírodních věd v Novém Mexiku.

Zdroj: Iletaitunepub