Toto jsou tři lži v manželství, které čas od času řekne každá žena. Málokdy je ale myslí vážně

Svazek manželský má být potvrzením lásky dvou lidí. Výjimkou však nejsou pravidelné hádky a lži v manželství. Jaké to jsou? Abychom to mohli společně zjistit, je třeba se podívat na příběh ženy, která byla v manželství 5 let. Se svým mužem prožívala to dobré, ale i to zlé. Hádky byly v jejich vztahu na denním pořádku, což celý vztah komplikovalo. Během daných hádek vzniklo mnoho emocí, které způsobily to, že žena následně řekla to, co možná ani nechtěla. Jsou to právě ony 3 lži v manželství, které jsou v mnoha vztazích zcela běžné.

Byla velká chyba vzít si tě

Jste v manželství a už jste danou větu několikrát slyšeli? Je hodně žen, které ji pravidelně v hádkách říkají. Chtějí manželovi naznačit, že udělali ve svém životě velkou chybu, kterou bylo právě to, že u oltáře řekli ano. Tato věta má naznačit, že jsou s mužem velmi nespokojeny a kdyby mohly daný čas vrátit, nevezmou si ho. Nutno však říci, že právě tato věta patří mezi velmi časté lži v manželství. Jistě padla i u vás.

Neděláš nic proto, abych měla pocit že mě miluješ

Tato věta také patří mezi časté lži v manželství. Během hádky ji žena vykřikne na muže. Chce mu tak říci, že právě její partner se k ní chová zcela lhostejně. Jako by se vůbec nejednalo o manželku, ale jakéhokoliv člověka z ulice. Věta má říci, že každá žena potřebuje mít pocit, že je milována. A je jedno, jak jí to dá partner najevo. Je důležité, aby to alespoň udělal. A je v podstatě jedno jak to bude.

Měla jsem si vzít někoho jiného

Třetí věta, která patří mezi lži v manželství, je nejčastěji vyřčena hlavně proto, že chce žena muži říci, že on není ten pravý. Že udělala velkou chybu, že si vzala právě jeho a že si nevzala někoho jiného. Že měla i jiné nápadníky o kterých nyní ví, že jsou mnohem lepší, než partner. Tím mu chce naznačit jasnou nespokojenost ve vztahu.

V hádce se řekne mnoho věcí, které člověk tak nemyslí

Je třeba myslet na to, že každou hádku doprovázejí emoce. Je mnoho věcí, které se v hádce řeknou a přitom nejsou pravda. Když už nelze během hádky argumentovat, začne se útočit. A právě tyto věty jsou těmi, kterými lze zasadit tomu druhému tu nejsilnější možnou ránu. Nutno však dodat, že jakmile se vše uklidní, začne žena přehodnocovat to, co řekla. V tu chvíli se objeví také 3 pravdy, které ukazují, že výše uvedené věty byly skutečně lživé.

Dobré manželství není jenom o partnerovi, ale i o partnerce

V každém vztahu existují dva lidé. Aby manželství klapalo a fungovalo, musí se vždy přičinit oba dva. Nejde dávat vinu jenom jednomu. Když si oba uvědomí co dělají špatně, začne vše fungovat opět tak, jak by fungovat mělo.

Láska je něco, co vychází z nás

Málokdy si bereme druhého člověka z nějakého racionálního, nebo prospěšného důvodu. Pokud se dva mají rádi a dojde ke svatbě, je to proto, že k sobě něco cítí. Láska se nedá vynutit ani zaplatit. Láska vychází z nitra.

Ostatním to neklape proto, že se k sobě víc hodí. Klape jim to proto, že se umí chovat

Umí se správně chovat ve vztahu. Jeden k druhému. Spokojení lidí nejsou ve vztahu proto, že by měli velké štěstí na partnera nebo partnerku. Spokojení jsou proto, že znají toho druhého a chovají se k němu správně a s úctou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]