Svatba jako z pohádky

Představy o tom, jak má vypadat povedená svatební veselice se různí. Přeci jen mají všichni budoucí manželé jedno společné přání. Aby byl den, kdy si navléknou prstýnky a vysloví své ANO výjimečný a užili si ho také nejbližší. To vše a ještě více je uskutečnitelné v případě svatby ve středověkém stylu.

Každá nastávající nevěsta si přeje, aby byl její svatební den jedinečný a nezapomenutelný, jak pro ni samotnou tak ženicha i všechny pozvané: rodinu, přátele, známé. Zámecké prostředí dnes už nepatří k neobvyklým místům pro konání svatebních obřadů. Ale svatba v prostředí zámku ve stylových dobových kostýmech už je jiné kafe.

Scénář pohádkové svatby

Nejkrásnější den nevěstina života, kdy si vzájemně se svým milým řeknou ano, se může konat na zámku. Na tom by nebylo ještě nic prazvláštního. Sen o netradiční svatbě s příchutí pohádky, se začne plnit již po příjezdu do zámeckého parku. Výstřel z děla uvítá všechny svatebčany a nadcházející slavnostní okamžik ještě více umocní zámečtí trubači. Nevěstu, ženicha a další zúčastněné přivítá vévoda Albrecht z Valdštejna s chotí a generálem.

Zapomeňte na klasickou svatební hostinu. Čekají na vás bohaté hody ve středověké krčmě, kde všechny hosty usadíte ke kamenným a dubovým stolům. Tradičně je pohostíte chutnou krmí a lahodným mokem. Chuťové pohárky si přijdou na své. Přichystána bude však i pastva pro oči v podobě úžasného doprovodného programu. Vystoupí sličné tanečnice, které se nebudou zdráhat tanci na stolech v rytmu podmanivé hudby. O pozornost publika se budou ucházet fakíři, šermíři a různí středověcí kejklíři. Mezi svatebčany se pravděpodobně vmísí zcela nepozorovaně místní žebrák, vyčkávající na vhodný okamžik, aby si mohl z talíře uzmout také nějaké to sousto.

S chutí do toho – půl je hotovo

Jak se vám zamlouvá představa takto netradičně uskutečněného svatebního obřadu? Nemusí zůstat jen u představ – v zámeckém resortu Dětenice jsou zcela připravení vyjít vám vstříc a proměnit sen ve skutečnost. Zámek se nese v pozdně barokním stylu, ale jeho historie sahá až do hlubokého středověku. Svatební obřad lze uskutečnit v kterékoli místnosti přímo v zámku. Také však v kapli či přímo v zámeckém parku. Záleží pouze na představách nevěsty a ženicha.

V Dětenicích se pořádají svatební hostiny, a pro tento účel je zde připraven hodovní sál Albrechta z Valdštejna,“ potvrzuje možnosti Aneta Ondráčková, která je manažerkou dětenického resortu.

Toužíte-li po hostině spíše neformální a programu více akčním, nabízí se možnost využití kouzelnéhosvatba prostředí dětenické krčmy. Místní personál vás nejdříve uvítá svérázným způsobem a poté se bude servírovat originální svatební menu. Jídlo je připravováno na otevřeném ohni přímo před zraky svatebčanů. Není možné se naplno neponořit do středověkého dění, jehož se stanete součástí, říká Aneta Ondráčková.

Vydat se na celý den do středověku lze považovat za náročný výlet. Hosté zajisté uvítají, že se po ukončení svatebního veselí nebudou muset trmácet do svých domovů. Mohou spočinout v měkkém loži v jedné z útulných jizeb, jež nabízí dobově laděné ubytovací kapacity. Tento středověký hotel je díky svým stylově zařízeným pokojům nesoucím se v duchu dobovém zařazen do řetězce unikátních hotelů světa „Unusual&UniqueHotelsoftheWorld“.

Obrázek: pixabay.com