Na nejnovější zákeřný podvod naletěly už tisíce důchodců. Policie varuje před touto důvěryhodnou větou

Fotografie: Depositphotos

Starší lidé by měli být více obezřetní. Podvodníci, kteří si dělají zálusk na jejich životní úspory, přišli opět s novou, nechutnou metodou, jak někoho okrást.

Podvodníků chodí po světě spousta a neustále vymýšlejí nové a nové metody, jak okrást nevinné lidi. Napálit se můžete na internetu, po telefonu, ale i osobně. Zejména starší lidé jsou v ohrožení. Nejsou tolik obezřetní jako mladší ročníky a snadno uvěří cizímu člověku. V současné době varuje policie z provincie Dalarna ve Švédsku před další nechutnou metodou podvodníků.

Ohroženou skupinou jsou senioři

V dnešní době je nesmírně důležité dávat si pozor na cizí lidi. Podvodníků je bohužel čím dál tím více a je dost možné, že na některého alespoň jednou za život natrefíte. Přestože jsou ohroženou skupinou především senioři, na pozoru by se měli mít všichni. V posledních letech média informují o podvodných trestných činech, které přinášejí nové a nové metody, jak se dostat k vašim životním úsporám a dalším cennostem.

Tito lidé vás mohou oslovit na internetu, telefonicky nebo zaklepat na vaše vchodové dveře. Existuje nespočet případů, kdy podvodníci na základě telefonátu z lidí vymámili citlivé údaje, jež použili k získání přístupu k jejich bankovním účtům, kde po jejich „návštěvě“ nezbyly žádné peníze. Cílovou skupinou jsou především starší lidé, u nichž se podvodníci nebojí zastavit i osobně. V poslední době se rozmohla metoda, kdy tito lidé tvrdí, že jsou od policie nebo domácí péče, jak uvádí Newsner.

Vydávali se za zaměstnance banky. Podvodníci dostali z muže skrz telefonát přes 50 000 Kč

Švédská policie varuje před podvodnou metodou

Nyní švédská policie z Dalarny varuje před další metodou podvodníků, kteří se ničeho nebojí. V Borlänge v domově pro seniory se dvěma cizím mužům podařilo navštívit místní obyvatele pod záminkou, že patří k domácí péči. Policie se k případu vyjádřila na svém účtu na Facebooku, kde vydala prohlášení: „Snažte se být ostražití. Vy jako příbuzní můžete promluvit se svými staršími členy rodiny a varovat je před falešným personálem. Pamatujte, že nikdy nemusíte nikoho pustit do svého domova. Máte-li pochybnosti, neotevírejte, raději zavolejte pomoc.“

Opatrnosti není nikdy dost, buďte ostražití a vše si raději prověřte, než někomu poskytnete osobní údaje nebo ho pustíte do svého domova. O podobných případech jsme se již zmiňovali na Světě Kreativity, kdy žena uvěřila falešné policii, že se zúčastní programu na ochranu před krádeží.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*