Tableta do myčky sama vyčistí i tu nejšpinavější troubu. Ušetří vám spoustu námahy, peněz i času

Fotografie: Depositphotos

Speciální tablety, které se používají na mytí nádobí v myčce, mohou mít i další využití. Jedním z nich je například jejich použití v troubě. Víme, v čem vám může tableta do myčky pomoci.

Tablety do myčky jsou příslušenstvím, které rozhodně k myčce patří. Jedná se o nejjednodušší mycí prostředek, tabletu jednoduše do přístroje vložíte, zapnete program a víc už se o nic starat nemusíte. Myčka si sama poradí se špinavým nádobím, tableta v tomto procesu nahradí jar. Kromě toho se také stará o to, že stroj čistí a tím zůstane vaše myčka delší dobu funkční.

Její využití je ale mnohem širší, než se na první pohled zdá

Málokoho by napadlo, že tablety, které jsou speciálně vyrobené do myček, se dají využít i jinak. Tablety do myčky obsahují látky, které bojují proti mastnotě a nečistotám. Díky tomu se dají využít také pro vyčištění trouby. Jedná se o informaci, kterou na svých stránkách nedávno zveřejnil deník Planetapl.

Tableta do myčky nám zaručeně pomůže s tím, abychom se zbavili nečistot v připečeném pekáči. Postup je velmi jednoduchý, vezmeme si špinavý a připálený pekáč, položíme do něho tabletu do myčky a naplníme jej horkou vodou. Tabletu necháme působit 2 hodiny. Pekáč je z bezpečnostních důvodů dobré uzavřít do trouby, to je informace, na kterou upozorňuje web Dompelenpomyslow.

I ten nejšpinavější záchod sama vyčistí tato domácí finta za pár korun. Nečistoty poté snadno spláchnete

Při výběru tablet rozlišujte rozdíly

Během nákupu tablet do myčky je dobré vědět, že existuje několik druhů. Tablety do myčky mohou obsahovat jen čisticí prostředky nebo mohou být obohaceny o leštidlo a regenerační sůl. Sáhnout ale můžeme také po ekologických tabletách, které šetří životní prostředí. Rozdíl je také v konzistenci této pomůcky, v obchodě můžeme pořídit lisované tablety nebo gelové kapsle.

Myčka
Fotografie: Pexels

O tom, že využití tablet do myčky je opravdu všestranné, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali již v minulosti. V nedávném článku jsme se zaměřili na to, co se stane v případě, že tabletu do myčky vhodíme do WC. Kromě toho je možné ji využít také na vyčištění pračky, i o tomto postupu jsme čtenáře podrobně informovali.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]