Tajná síla koček, která dokáže odhalit lidské nemoci. Zjistěte, jak se kočky snaží varovat

Fotografie: Freepik

Kočky mají velmi silné city. Pokud máte doma kočku, vyplatí se věnovat pozornost tomu, co se vám snaží říci. Možná se zdají být lhostejné, ale není tomu tak, ve skutečnosti vás vnímají intenzivně, říká vědkyně Alice Robb.

Kočky jsou známé tím, že jim je jedno, co se kolem nich děje. Možná nejsou přítulné jako psi, ale o své majitele se přesto zajímají. Dokážou vycítit vaše emoce i to, jaké je vaše zdraví. Přečtěte si, jaké mají kočky superschopnosti, které jim umožňují cítit lidskou nemoc. Jde o zvířata s rozvinutou duchovností a jsou spojovány s mystickým světem.

Fotografie: Pexels

Mají rozvinuté mimosmyslové vnímání

Kočky jsou orientované na přítomnost. Většina koček je klidná a tichá. Je to tím, že jsou v neustálém stavu meditace. To dodává mysli úlevu soustředit se na to, na čem opravdu záleží. Právě z toho důvodu mohou kočky vycítit lidskou nemoc a další závažné věci. Kromě duchovních a duševních schopností mají kočky další sílu. Tou je čich. Právě z toho důvodu snadno identifikují nástup a příčinu nemocí, i když o nich ještě ani sami nevíte.

Fotografie: Pexels

Naše tělo se stále mění. Dýcháme, krev protéká žilami a tělo produkuje hormony. Pokud je normální funkce lidského těla narušená, tělo produkuje látky, které kočičí čich zachytí. Váš zvířecí miláček tak snadno pozná, že se něco děje. Vůně, stejně jako smyslové vnímání, je důležitým prostředkem k určení, zda je člověk nemocný. Pokud jste nachlazení, vaše kočka o vaší nemoci ví a začne se s vámi mazlit.

Někdo věří, že kočky diagnostikují vážné nemoci

Někteří majitelé koček věří, že jejich zvíře dokáže přesně zjistit, kdy se cítí dobře a kdy nikoliv. Někdo se dokonce domnívá, že kočka může pomoci diagnostikovat rakovinu a další vážné nemoci. Vědecké důkazy o tom však nejsou. Existuje ale mnoho příběhů, které hovoří za vše. Muž z Kanady našel na plicích nádor potom, co si jeho kočka na jeho hruď lehala po celý den. Není to jediná událost. Podobná věc se stala také ženě v Tennessee. Její kočka prý odhalila rakovinu prsu.

Fotografie: Pexels

Žena se pro vyšetření rozhodla poté, co jí kočka neustále ležela na prsou. Jen díky včasné diagnóze byla žena zachráněná. Pokud by ji takto neupozornila její kočka, možná by k lékaři dorazila mnohem později a její záchrana by nebyla možná. Ačkoli to tedy není vědecky dokázané, měli byste dát na vaši kočku. Pamatujte si, že kočky jsou opravdu velmi chytrá zvířata, která se vám i beze slov snaží svým chováním sdělit mnohdy důležité zprávy o vašem zdraví.

Zdroj: CNN