Tato superpotravina má schopnost absorbovat toxiny z těla, nemáte ji náhodou doma?

Na světě existuje spoustu potravin, které mají příznivé účinky na tělo, ale jen málokteré z nich máte prakticky na dosah ruky. Třeba jako v tomto případě. 

Máte otoky po následku poranění a nevíte, jak se jich zbavit? Bolí vás hlava a nechcete opět sahat po prášcích na bolest, které obsahují chemikálie? Nebo máte problémy se štítnou žlázou či s ledvinami? Tak jako tak, stačí vám jen obyčejné zelí a můžete si od všech těchto problémů účinně pomoci. Použít ho můžete jak zevnějšku, tak i v podobě konzumace.

Co vše zelí vlastně dokáže

Co se týče zevního použití, zelí vám bude rozhodně nápomocné. Pokud jste se někde silně udeřili a na daném místě se vám utvořil otok, neváhejte a přiložte na dané místo list čerstvého zelí. Ten ještě obvažte okolo postiženého místa a nechejte ho působit na noc. Přes noc se šťáva z listu vstřebá do těla, což způsobí jeho zvláštní zabarvení na druhý den ráno.

Fotografie: Pixabay

Co se týče bolestí hlavy, přiložte si listy zelí ke spánkům a přidržte je tam například kloboukem. Co se týče křečových žil, postupujte stejně, jako v případě s otoky. Jestliže trpíte na nespavost, špatnou štítnou žlázu, cukrovku, onemocnění ledvin či vypadávání vlasů, pak zařaďte zelí do vašeho každodenního jídelníčku. Po čase zaručeně uvidíte změny k lepšímu. Konzumovat ho můžete i tak, jelikož zároveň posiluje imunitu a pomáhá z těla vypudit toxiny.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]