Otestujte svou pozornost a schopnost soustředit se. Přesný počet číslic 3 na obrázku objeví jen ti nejlepší

Fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte si tento zábavný test, který prověří vaši schopnost soustředit se a dávat dobrý pozor. Zkouška vám zabere pouhých pár minutek. Zjistěte, jak dobře se dokážete koncentrovat.

Ne každému je od přírody nadělena schopnost hlubokého soustředění a snadné koncentrace. Někteří z nás to musí zkrátka snažně trénovat. Není to však ani tak těžké, jak byste možná řekli. Stačí si párkrát za den mysl trochu potrénovat prostřednictvím testů a různých hádanek zaměřených na pozornost. Díky cviku se rychle stanete profíkem a už vám nikdy nic neunikne. Jako taková vstupní zkouška vám poslouží tento test.

Nikdo učený ještě z nebe nespadl

Je naprosto normální, že nám soustředění občas dělá velké problémy. Faktorů, které naši koncentraci ovlivňují, je totiž mnoho. Počínaje únavou a vyčerpáním, konče stresem a příliš velkým množstvím různých myšlenek. Každý z těchto vlivů má na nás individuální a naprosto odlišný dopad.

Fotografie: Freepik

Některým lidem nedělá žádný problém se od všeho odříznout a svou pozornost napnout pouze jedním směrem. Problémy s pozorností mohou plynout také z určitých mentálních poruch, které vám zkrátka nedovolují se plně koncentrovat na jednu věc moc dlouho. Avšak ani v takových případech nejste naprosto ztraceni. Stačí jen mozek pravidelně trénovat.

Vyzkoušejte test pozornosti, nenechte se rozptýlit

Všichni se občas potřebují na něco soustředit, ať už je to na test ve škole nebo složitý úkol v práci. Jednoduše každý z nás nutně potřebujeme být schopni se alespoň na chvíli plně koncentrovat a vytěsnit zbytečné myšlenky. S tím vám pomohou testy na pozornost, a to přesně takové, jako tu máme dnes.

Fotografie: CanvaPhotos

Podívejte se na obrázek. Vaším úkolem bude spočítat všechny číslice 3. Pokuste se na něj podívat na co možná nejkratší dobu a všechny 3 spočítat. Neukazujte si prstem a nezakrývejte ostatní čísla, pouze se dívejte. Nenechte se napálit. Tak co, kolik jste jich napočítali?

Nechali jste se napálit, nebo ne?

Tou jedinou správnou odpovědí je 8. Přesně 8krát se na obrázku vyskytla číslice 3, ani o jednu více či méně. Prošli jste testem? Pokud ne, nelámejte si s tím hlavu. Hlavně jestliže jste zrovna ovlivňovaní jedním ze zmíněných rušivých faktorů. Ale přesně v takových chvílích je nejlepší si mozek na moment zaměstnat něčím jiným.

Fotografie: Pixabay

Jestliže jste zkoušku nezvládli, můžete svou schopnost koncentrace trénovat. Co svůj mozek naučíte, to bude umět. Po několika takovýchto testech vám již rozhodně nebudou dělat velké problémy. A za nějakou dobu budete schopni se soustředit kdykoliv na cokoliv.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]