Ucpaná toaleta se snadno uvolní po nalití běžného saponátu

Ucpaná toaleta není problém, který by musel vyřešit instalatér. Pomůže něco mnohem jednoduššího. Stačí když do ní nalijete tu správnou tekutinu a budou se dít zázraky. Takové, že se toaleta jednoduše uvolní. Máme samozřejmě na mysli situace, kdy se ucpe vlivem toaletního papíru a dalších věcí. Ne vlivem toho, kdy do ní splachujete to, co do ní nepatří. V takových případech už může být volání instalatéra v podstatě nezbytností.

Co pomůže? Obyčejná věc

Mnoho lidí začne obvykle pátrat po různých uvolňovačích odpadu, nebo různých chemických látkách. Ani jedno však není nutné, protože vám pomůže věc, kterou máte běžně doma. Jedná se o přípravek na nádobí. Je jedno, o jakou se jedná značku, jelikož všechny působí vesměs stejně. Právě saponát se stane řešením, pokud vás trápí ucpaná toaleta.

Stačí ho do toalety nalít

Co dělat, pokud vás ucpaná toaleta trápí? Vezměte saponát a nalijte ho přímo do mísy toalety. Plně postačí zhruba půl sklenice. Díky konzistenci saponát klesne na samotné dno až tam, kde došlo k ucpání. A právě tam začne jeho síla naplno působit. Po nalití tedy nic nedělejte a čekejte 30–60 minut, podle celkové míry ucpání vaší toalety. Během této doby toaletu pochopitelně nepoužívejte.

Propláchněte a je hotovo

Po uplynutém čase už stačí toaletu jenom propláchnout. Přiveďte ve větším hrnci k varu několik litrů vody. Když se začne vařit, vezměte hrnec a prudce vodu nalijte do ucpané toalety. Mělo by dojít k tomu, že se ucpaná toaleta rázem uvolní. A to jak díky působení saponátu, tak i díky většímu tlaku horké vody. Pokud vidíte, že vše odtéká, jak má, můžete také zkusit standardně spláchnout. Pokud je i tady vše v pořádku a voda odteče, je toaleta opět v pořádku a funkční. Jak vidíte, s problémem si lze snadno poradit i bez nutnosti návštěvy instalatérů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]