Nenahraditelné kombinace surovin, které zajistí dokonalou průchodnost odpadu u dřezu a umyvadla

Fotografie: Depositphotos

Asi každý už se někdy setkal s tím, že se mu ucpal odpad. Ale nepotřebujete žádné chemické prostředky, abyste se toho zbavili.

Ucpaný odpad dokáže opravdu značně zkazit náladu. Ale pokud se vám to zrovna stalo, nepropadejte panice. Nemusíte ihned běžet do obchodu, kde nakoupíte různé drahé chemické prostředky. Stačí, když se rozhlédnete po vaší kuchyni a určitě uvidíte právě ty prostředky, které vám pomohou. Tyto tři kombinace jsou ozkoušeny a fungují naprosto skvěle.

Jedlá soda s Colou, tabletou do myčky a vařící vodou

Pokud je váš dřez opravdu silně znečištěný, tato účinná kombinace vám určitě pomůže. Nejprve do dřezu nasypte jedlou sodu a na ni poté nalijte Colu. Teď už jen vložte jednu tabletu do myčky a zalijte to všechno vroucí vodou, aby se tableta rozpustila. Poté jen dřez očistěte saponátem a houbičkou na nádobí.

Fotografie: Pixabay

Vejce se sodou a octem

Jestli vám neodtéká voda z umývadla, tato kombinace bude určitě vaši záchranou. Rozklepněte jedno vejce a vložte ho do dřezu přímo k odpadu.

Počkejte, až vejce sklouzne úplně do odtoku, to poznáte podle toho, že uslyšíte praskat bublinky. Poté do dřezu přidejte šálek jedlé sody a následně šálek octa. Směs sody a octa je něco jako bomba, která dokonale vyčistí váš dřez.

Fotografie: Pixabay

Soda s octem a vroucí vodou

Na tuhle kombinaci si většina hospodyněk nemůže stěžovat a používají ji pravidelně. Pokud máte všechny tyto přípravky, vyčistíte odtok během chvilky a ještě k tomu je to velice jednoduché. Do odtoku nasypte hrnek jedlé sody a přidejte ještě hrnek octa. Nelekněte se, že směs v odpadu začne pěnit.

To, že směs pění, znamená totiž to, že se odpad právě čistí. No a až to přestane pěnit, jednoduše do odpadu nalijte velké množství vroucí vody. A máte hotovo! Ano, opravdu je to tak jednoduché. Pro příště už nebudete muset kupovat žádné drahé chemikálie, už budete vědět, po čem sáhnout.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]