Ústní voda nalezne i jiné využití než v koupelně. Hodí se i na mytí oken či záclon

Ústní voda je cestou, jak udržet naši ústní dutinu zdravou a bez bakterií. To je její základní použití. Existují však i mnohé další, které vás rozhodně překvapí tím, na co všechno dalšího se dá používat. A to máme na mysli použití v rámci vaší domácnosti.

Praní záclon

Vyprat záclony není jednoduché. Mohou být zašedlé a zažloutlé a zároveň jsou tak jemné, že je třeba postupovat opatrně. Dobrou pomocí je v takovém případě právě ústní voda. Záclony nejprve vyklepejte, dejte je do kýble se studenou vodou, ve kterém jste předtím promíchali 30 mililitrů ústní vody.

Takto nechte záclony namočené po dobu asi 10 až 15 minut. Následně je můžete vyjmout, vložit klasicky do pračky, použít šetrný prášek i program a záclonu klasickým způsobem vyperte. Potom nechte záclony uschnout a uvidíte, že budou jako nové, dokonale bílé.

Odstranění pachů

Ústní voda je také skvělým pomocníkem na odstranění pachů. Skvěle se hodí třeba u odpadkového koše. Ten umyjte trochou ústní vody a po zápachu bude veta. Nebo je možné trochu ústní vody v rozprašovači aplikovat přímo na zapáchající odpadky.

Čištění oken

Řada ústních vod obsahuje líh, který je na čištění oken, ale i jiných skleněných povrchů to pravé. Stačí nanést trochu ústní vody na měkký hadřík a tím potom vaše okna umýt. Stejný způsob použijte i na vaše zrcadla.

Dezinfekce

Ústí voda vám pomůže zbavit se bakterií jak v ústech, tak i kdekoliv jinde. Její použití se hodí třeba v koupelně, ale i v kuchyni tam, kde chcete dezinfikovat jednotlivé povrchy. Využít se ale dá také pro dezinfekci pračky, nebo myčky nádobí.

Stejně tak se dá pomocí ústní vody dezinfikovat například o vaše podlaha, stejně jako obklady, ale i cokoliv jiného ve vaší domácnosti, co by mělo být nejenom čisté, ale mělo by to být i bez bakterií. Použití není ani tady nic složitého. Stačí namočit hadřík do ústní vody a tím daný povrch přetřít. A je to.

Fotografie: Zdrowienapoziomie

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]