V 11 letech musel sám podstoupit strastiplnou cestu z válečné zóny do bezpečí. Nyní se setkal se zbytkem své rodiny. Dojemné chvíle zachytil fotograf

Fotografie: Depositphotos

Před ničivou válkou na Ukrajině stále utíká mnoho lidí a před nedávnem se v médiích objevila dojemná zpráva o malém chlapci, který také uprchl. Nyní jeho příběh šťastně pokračuje.

Válka na Ukrajině pokračuje a každý den z této země utíká velké množství lidí. Všichni se snaží dostat do bezpečí, ovšem tato cesta není pro nikoho jednoduchá. Mnoho lidí čelí strachu, nepohodlí a také obavám z toho, zda se vůbec do bezpečí dostanou. Na hranice mezi Ukrajinou a Slovenskem nedávno dorazil i malý chlapec, jemuž bylo teprve 11 let a jehož rodina zůstala na Ukrajině.

Dojemná zpráva o malém chlapci

Tato novinka o malém chlapci dojala mnoho lidí a jeho příběh se začal šířit po internetu. Chlapec Hassan dorazil na hranice úplně sám, jelikož jeho rodina se rozhodla zůstat na Ukrajině. Mladík pochází ze Záporoží a na hranice dorazil pouze s jednou igelitovou taškou, pasem a telefonním číslem napsaným na ruce. Jakmile si ho na hranicích všimli, dobrovolníci se o něj ihned postarali. Dostal jídlo, pití a také ho vzali do bezpečí.

Dobrovolníci kontaktovali příbuzné

Díky tomu, že měl Hassan na ruce napsané telefonní číslo na své příbuzné, podařilo se dobrovolníkům kontaktovat jeho matku s babičkou. Ty měly v plánu uprchnout z Ukrajiny také, ale Hassan musel ještě nějakou dobu počkat, než se na hranice dostanou i jeho příbuzní. Ti neutíkali před válkou poprvé. Již před několika lety museli opustit Sýrii, ale bohužel bez otce, který zemřel.

Zbytek rodiny se od té doby usadil na Ukrajině a momentálně se Hassanova matka musela po několika letech rozhodnout znovu utéct před válkou. V době, kdy válka na Ukrajině začala, odešly od rodiny 3 Hassanovy sestry, které se vydaly za studujícím bratrem do Bratislavy. Nyní se snažily o to, aby za nimi dorazil i malý Hassan. Jeho matka zůstala na Ukrajině, aby se starala o babičku, a Hassan se setkal se svými sourozenci.

Matka s babičkou také utekly

Jakmile matka s babičkou věděly, že se Hassan dostal do bezpečí, rozhodly se utéct před válkou také. Společně s sebou vzaly i pejska, kterého na Ukrajině nemohly nechat. Nasedly na evakuační vlak, jenž jel přímo na Slovensko, a i přes náročnou cestu dorazily do cíle. Zde se opět setkaly se zbytkem rodiny a všichni byli velmi šťastní, že jsou opět spolu a válka jim tentokrát nikoho nevzala.

Zdroj: Wszystko-o-wszystkim

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]