Babička myslela, že vnukovi v uchu uvízla tužka. Když lékař odhalil vážnější pravdu, stařenka omdlela

Fotografie: Depositphotos

Děti dělávají z našeho pohledu velmi zvláštní věci. Lezou po stromech, skáčou dolů, jiné zase jí písek. Je to ovšem naprosto běžná metoda, jakou zkoumají okolní svět.

Není pak nic zvláštního, pokud s nimi musí rodiče na pohotovost. Děti mají spoustu drobných nehod, které však k dětství a dospívání jednoduše patří. Navíc je dobré, když si tímto projdou v takto útlém věku, kdy se jejich tělo ještě umí skvěle regenerovat. Louis King patří mezi aktivní chlapce a má také dobrou představivost. Stejně jako ostatní děti se ale bojí následků toho, co udělá. Proto při tomto incidentu neřekl nic, dokud neuplynul celý týden. Co pak následovalo?

Tužka nebo něco jiného?

Babička odvezla svého vnuka na pohotovost, protože si měl podle svých slov strčit do ucha část tužky. U lékaře byl chlapec v dobré kondici, v jeho uchu však žádná tužka nalezena nebyla. Něco se tam ale přece jen dostalo a lékař nad tím musel strávit delší čas. Nakonec z nitra zvukovodu vysvobodil malou tužkovou baterii. Louisova babička byla samozřejmě dosti překvapená, jak potvrdil i web Newly. Většina opatrovníků by v takové situace reagovala naprosto stejně.

Bohužel se ovšem věc zřejmě neobešla bez následků. Baterie totiž chlapci poškodila ucho, konkrétně mu praskl bubínek. To může způsobit narušení nebo i kompletní ztrátu sluchu. Jak se však ukazuje, jde naštěstí jen o malou ranku. Ta by se měla během několika týdnů bez potíží zahojit. Hlavně u dětí v nižším věku je cizí předmět v uchu poměrně častým jevem. Pro dítě jde o metodu zkoumání drobných věcí kolem něj. Ucho, nos a ústa jsou tak první na ráně.

Kdy doma, kdy k lékaři

Obvykle jde dle ModréhoKoníka o drobné předměty, třeba hračky, papírky, kamínky, hmyz, semínka nebo jiné objekty. Valná většina se jich naštěstí dá vytáhnout bez většího zranění sluchového nebo dalšího aparátu. Jak jsme však na SvětěKreativity.cz uváděli, na některé hračky je potřeba si dávat pozor, i když občas se najdou doslova i poklady. Když se věc nedostane skutečně dovnitř, můžete se o záchranu věci i potomka pokusit doma. Nejspíše vám budou stačit šikovné prsty nebo normální pinzeta.

Mladík zemřel hodinu poté, co snědl těstoviny s rajčatovou omáčkou. Udělal tuto zásadní chybu

Jakmile se však předmět dostal hlouběji, je nutná návštěva lékaře. Doma nejspíše nebudete mít potřebné nástroje. Navíc neodborná snaha o vyproštění předmětu hrozí právě poškozením zvukovodu. Okamžitě ho tedy vytahujte tehdy, když je takový cizí předmět dobře viditelný ve vnějším zvukovodu. Lékař má možnost využít celé spektrum specializovaných nástrojů, se kterými umí dobře zacházet. Je také zařízen na více postupů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*