Vytvořit čtverec přesunutím pouze jedné zápalky zvládne jen malé procento lidí

Fotografie: ImgurPhotos

Jste fanouškem magie a nejrůznějších kouzelnických triků? K tomu, abyste byli kouzelníkem, nepotřebujete drahé vybavení, ani roky studia kouzelnických lexikonů. Postačí vám jen znát ty správné triky, kterými vždy zaručeně pobavíte každého, kdo bude mít zájem nechat se kouzly zmást.

Stačí vám jen dvě sirky

Mnohdy stačí ke skvělému kouzelnickému triku jen jedna snadná rekvizita – v tomto případě obyčejné sirky. Ty vezměte a přeřízněte nebo přelomte je na půl. Je ale velmi důležité, aby byl řez nenápadný a co nejméně viditelný.

Poté tyto dvě sirky položte na stůl tak, aby jedna z nich směřovala vertikálně hlavičkou nahoru a byla spojená na řezu, a další, aby ležela horizontálně a každá polovina se dotýkala jedné strany první sirky. Takto si nachystáte vše potřebné k vašemu kouzlu.

Fotografie: Pixabay

Nechte diváky hádat

Nyní můžete přizvat své diváky a představit jim situaci. Na stole jsou jen tyto dvě sirky, které dohromady tvoří kříž. Úkolem diváků je posunout jen jednu sirku tak, aby vznikl čtverec.

Na první pohled to není úplně snadný úkol, ale možná mu diváci přijdou na kloub, pokud se nad situací chvílí zamyslí. Proto je nechte přemýšlet, ale nezapomeňte jim připomínat, že je nezbytně nutné pohnout pouze s jednou sirkou.

Uvidíte, že většina diváků bude přicházet se spoustou různých nápadů, jak by se to dalo udělat – nechtějí se přeci nechat zahanbit vaším kouzelnickým trikem. Ale je velmi pravděpodobné, že ani po několika minutách na řešení nepřijdou a budou vás chtít požádat abyste jim tedy ten „zázrak“ předvedl.

Fotografie: Pixabay

Překvapte řešením

A nyní přichází vaše chvíle – rozluštění celé záhady je velmi jednoduché. Klíčem je být velmi precizní a opatrný. Vezměte první sirku za hlavičku a velmi jemně ji potáhněte nahoru. Skutečně jen o malinkatý kousek. Cílem je to, aby se polovina sirky oddělila od druhé a díky vzniklému volnému prostoru se v tomto místě ukáže malinký čtverec.

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]