Jak využít poklady ze staré půdy? Aneb stylový zahradní nábytek svépomocí

Zahrada není jen místem, kde člověk celý den pleje, sází, stříhá, zalévá a pečuje. Zahrada je i místem odpočinku a relaxace. Je dobré na to myslet a vyhradit si kousek místa, kde můžeme posedět během dne u dobré kávy a zákusku s rodinou a přáteli. Večer zase grilovat a pořádat párty. Každé zahradě sluší nábytek, ale je-li vyroben z přírodních materiálů a vlastními silami, pak tam zkrátka padne, jako nočník na zadnici.

Dnes je možné vybírat z pestré nabídky zahradního nábytku, který není mnohdy levnou záležitostí, zvlášť jedná-li se o dřevo. Dobrou zprávou je, že si zahradní nábytek zvládnete vyrobit i sami. Stačí k tomu nářadí, palety, staré dveře, sud a jiný materiál, který najdete ve stodole, na půdě či ve sklepě. Případně máte-li možnost levně koupit, pak i tehdy se tento krok vyplatí. Možná vám díky dnešní inspiraci naskočí fantazie a vymyslíte něco nového, zcela originálního.

Staré dobré palety

Nábytek z palet není potřeba dlouze představovat. Sehnat palety není složité a vyrobit z nich sedací nábytek a stůl také ne. Palety se dají namořit, nabarvit a samozřejmě ozdobit různými polštářky. Tento venkovský styl je velmi oblíbený. Inspirovat se můžete hned úvodní fotografií.

Lavička ze starých dřevěných kol

Takovou lavičku někde pěkně ve stínku pod stromem by si přál určitě každý. Stačí k tomu sehnat dvě větší kola a opět něco starého/vysloužilého. Mohou to být staré dveře, které stojí zaprášené někde v koutě, ale i desky ze staré podlahy apod. Zručný kutil si už zaručeně bude vědět rady.

Stůl ze sudu

Nutno podotknout, že jde opravdu o stylový kousek. Dřevěný sud není dnes lacinou záležitostí, proto máte-li jej právě vy, pak gratulujeme. Dřevěné sudy jsou velmi žádané a vyrábí se z nich i luxusní nábytek do interiérů.

Přírodní zahradní nábytek

Máte-li možnost vyrobit si posezení takto čistě přírodní (z darů lesa), pak ani na chvíli neváhejte. Mnohdy není potřeba ani dlabat a vyřezávat. Stůl i bobky na sezení lze vyrobit jen čistě z pařezů. Stačí pouze zapravit jejich povrch, aby nebyl křivý. Případně na dva pařezy hodit desky a vznikne lavička. Příroda nabízí učiněné poklady. Vám to ušetří za kupovaný nábytek a ještě získáte něco naprosto originálního.

Obrázek: pixabay