Neváhal ani vteřinu. Pohotově zachránil opuštěného psa z bahna u řeky

Fotografie: PxHere

Procházel se kolem řeky, když ho u břehu zaujalo velké zvíře. Hnědá drsná srst připomínala bobra. Když se podíval blíže, zjistil, že v bahně bojuje uvízlý pes.

Užíval si vycházku v oblasti vyhlášené svými přírodními krásami, bujnou vegetací a jezery. To, že narazil na bobra, ho nijak nepřekvapilo, žilo jich tu mnoho. Když viděl, že má zvíře potíže dostat se z bahna, ihned mu seběhl na pomoc. Záhy však zjistil, že uvězněné zvíře je velký pes – a dostat ho z bahna nebude nic jednoduchého. Nakonec se do záchrany muselo zapojit mnohem více lidí.

Nádherná příroda láká k vycházkám

Jim žije ve městě Broken Arrow v Oklahomě. Okolní příroda je známá svou nádherou a mnoho místních sem vyráží na dlouhé výlety. Dechberoucí výhled na bujnou zeleň a rozlehlé vodní plochy si nechá málokdo ujít. Když se však snažil nebohého psa vytáhnout z bahna, překvapivě zde zrovna nikdo neprocházel. Pes byl velký, a navíc trpěl nadváhou. Po několika marných pokusech si Jim uvědomil, že sám mu nemůže pomoci.

Ani pes mu moc nepomáhal, zdálo se, že je v bahně uvězněný delší dobu a všechny síly už mu docházely. Začal se poohlížet po nějakých lidech, které by mohl oslovit. Naštěstí se našlo několik ochotných zachránců, již mu přišli na pomoc. Psovi se to však moc nelíbilo. Tolik lidí ho vystrašilo, a tak nebyl moc ochotný spolupracovat. Museli tedy postupovat velmi klidně a opatrně.

Několik mužů se opravdu nadřelo, aby psa vytáhli

Ani v několika lidech však nedokázali s těžkým psem pohnout. Nezbylo jim nic jiného než zavolat policii, aby jim přinesli nějaké vybavení, kterým by psa z bahna dostali. Policisté přinesli lano. Nejdřív kolem psa přehodili deku a přes ni ho uvázali. Pak tahali, ale ani tak neměli úspěch. Nakonec jeden z policistů zabral opravdu velkou silou a podařilo se mu sevření bahna uvolnit.

Pes, který dostal jméno Teddy, byl konečně volný. Byl velmi vysílený a špinavý, ale neměl žádné vážné zranění, a tak ho převezli do útulku. Bohužel se nepodařilo zjistit, komu pes patří, ani jak se v bahně ocitl. Byl asi osm roků starý a dost tlustý. První dny v útulku se vzpamatovával z otřesného zážitku a byl stále velmi vystrašený. Postupně si však začal zvykat.

Útulek oznámil, že pokud se o Teddyho v nejbližší době nepřihlásí jeho majitel, začnou mu hledat adoptivní rodinu. Jeho dobrodružný příběh mnoho lidí zaujal a někteří se přihlásili a projevili o něj zájem. Teddy tak brzy našel novou milující rodinu. Po této nemilé zkušenosti se nejspíše bude břehům vodních ploch vyhýbat širokým obloukem.

Zdroj: LittleThings

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]