Zábavný test, který prověří váš zrak. Myslíte si, že vám nic neunikne? Jen vyvoleným se podaří vyřešit všechny obrázky

Fotografie: Depositphotos

Zrak je velmi důležitý smysl. Jak stárneme, náš zrakový nerv polevuje a vidění se zhoršuje. Připravili jsme pro vás test, který spolehlivě prověří, jak jste na tom s pohotovostí a zaměřením na detail.

Někdo nosí dioptrické brýle už od dětství, někdo k nim dozraje až stářím. Dnes sice budeme prověřovat ostrost vidění, ale test si můžete samozřejmě vyzkoušet i s brýlemi. Prozkoumáme především postřeh a rozpoznávací schopnosti vašeho zraku. Myslíte si, že máte zrak jako ostříž a nic vám neunikne? Vyzkoušejte náš test, v němž potrénujete mozek, postřeh, smysl pro detail i zrakový nerv.

Představíme si sérii obrázků. Siluety na nich se liší v malinkých detailech a ty musíte objevit. Čas tu rozhoduje – čím rychleji najdete rozdíl, tím lépe. Připravte si stopky, pokud to zvládnete do 30 sekund, vězte, že máte oči jako rys a váš mozek perfektně funguje. Pokud se vám rozdíl nepodaří najít, pod každou fotkou se dozvíte, kde hledat. Připraveni? Tak pojďme na to!

Kočka a pes

Na tomto obrázku uvidíte 12 skoro stejných siluet kočky a psa. Jedna z nich se však od ostatních liší. Jak rychle ji najdete? Řešení si přečtěte pod obrázkem.

Fotografie: Depositphotos

Nemohli jste rozdíl najít ani při pečlivém průzkumu? Koukněte se ještě jednou na druhý pár v poslední řadě, který je jiný než ostatní. Našli jste rozdíl hned? Gratulujeme, zkusíme tedy něco těžšího.

Dáma v šatech

Teď se podíváme na 16 obrázků tančící ženy. Najdete ten, který se od ostatních odlišuje? Pozorně se dívejte a jistě vám nic neunikne.

Fotografie: Depositphotos

Tohle bylo trochu těžší, ale určitě jste nepřehlédli dámu ve druhé řadě. Chybí jí malý kousek šatů.

Milenci s růží

Teď jde do tuhého. Celkem 21 komplikovaných siluet mileneckého páru. Zvládnete to ještě do časového limitu? Pojďme na to.

Fotografie: Depositphotos

Tak tohle bylo hodně těžké. Pokud jste se vešli do limitu, je zjevné, že vám skutečně nic neunikne. Jestliže stále hledáte rozdílnou dvojici, podívejte se na druhý pár od konce v poslední řadě. Rozdíl je na růži, která má oproti ostatním jeden list navíc.

Sedící kočky

Tento obrázek se zdá být jednoduchý, ale nenechte se mýlit. Rozdíl je v jednom malém detailu, tak napněte zrak a pusťte stopky. Která silueta je jiná?

Fotografie: Depositphotos

Kdo našel první kočku v druhé řadě, nespletl se. Této siluetě chybí na levé straně jeden vousek.

Barevní motýli

A teď přijde možná nejtěžší úkol na rozlišovací schopnosti. V siluetách motýlů najděte jednoho, který se liší. Pozor, barva ani velikost zde nehrají roli, rozdíl je v něčem jiném. Zjistíte v čem?

Fotografie: Depositphotos

Tady bylo potřeba odpoutat se od různých barev a zaměřit se pouze na tvar motýla. Jeden z motýlů v barvě bordó má odlišný tvar horních křídel i těla. Pokud jste se ani tady nespletli a vešli se do limitu, gratulujeme. Nejspíš byste byli schopným odstřelovačem se zrakem jako ostříž, kterému nic neunikne. Pokud vám úkoly moc nešli, nevěšte hlavu. Natrénovat se dá i tato dovednost.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*