Zbavit se nepříjemných chloupků na tváři je možné za pomoci běžných potravin

Nadměrné ochlupení je problém, který může trápit celou řadu žen. Jak si s ním poradit? Překvapivě s běžnými věcmi. Ty máte doma a dokonce i ve své kuchyni. Stačí sáhnout po těch pravých, správně je kombinovat a nadměrné ochlupení bude minulostí. A je jedno, zda vás trápí takzvané kotlety, knírek, nebo se ochlupení objevuje i na jiných místech. Stačí použít toto.

Cukr a citron

Zajímavá kombinace, která je na nadměrné ochlupení doslova jako zázrak. Potřebovat budete 2 lžíce citronové šťávy, dále 2 lžíce cukru a asi 10 lžiček vody. Z tohoto vytvoříte směs, kterou aplikujete na problémová místa. Zde ji nechte působit 20 minut a opláchněte. Za pár týdnů uvidíte ten obrovský rozdíl.

 

Brambory a čočka

I tato kombinace na nadměrné ochlupení funguje lépe, než cokoliv jiného. Vezměte namočenou čočku, syrové brambory a vše smíchejte v mixéru. Dále přidejte i lžičku medu a citronové šťávy. Tuto směs naneste na problémové místo na vašem obličeji nebo kdekoliv jinde a nechte působit po dobu 30 minut.

 

Oves a banán

I když by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o kombinaci určenou pro zdravou snídani, jde o kombinaci určenou na nadměrné ochlupení. Potřeba budou 2 lžíce ovesných vloček a jeden banán. Vše se důkladně rozmixuje a vzniklá směs se nanese na místa, kde vás ochlupení trápí. Nechte působit několik desítek minut a za pár týdnů uvidíte rozdíl.

Bazalka a cibule

Poměrně nesourodá kombinace, která však velmi dobře zabírá. Potřebovat budete nasekanou cibuli i bazalku. Vše důkladně promixujte a naneste na problémová místa. Takto aplikujte zhruba čtyřikrát za týden a po několika týdnech byste měli vidět znatelné a výraznější rozdíly.

Olej a jód

Na závěr ještě jedna netradiční kombinace, na kterou budete potřebovat 1 šálek kvalitního oleje a jednu lžičku jódu. Smíchejte a tuto směs následně nanášejte na všechny problémová místa. I to vás může zbavit nepříjemných chloupků.

Fotografie: Pixabay, Lifter