Jednoduchá maska na ruce pomůže eliminovat projevy stárnutí

Všichni stárneme, a to bez výjimek. To, jak budete vypadat ve stáří, záleží jen na tom, jak o sebe budete pečovat již od mládí. Kůže je největším orgánem na těle, proto bychom péči o ní měli věnovat zvýšenou pozornost bez ohledu na věk nebo pohlaví. Nezapomínejte na to, že stárne nejen pokožka obličeje, ale také rukou a nohou.

Často poznáte skutečný věk člověka právě podle rukou. Jistě na nich nechcete mít popraskanou kůži plnou vrásek. Tak se dejte do pořádné péče!

Během péče se soustřeďte nejen na dostatečnou hydrataci, ale také peeling a masky. Masky, krémy i peeling si můžete samozřejmě zakoupit v drogerii, ale můžete si je také snadno vyrobit v pohodlí domova. A rozhodně mnohem levněji. Tuto fantastickou masku na ruce si připravíte velmi snadno a rychle pocítíte její blahodárný účinek. Na výrobu budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci jedlé sody,
  • 1 polévkovou lžíci kávy,
  • šťávu z půlky limety,
  • 1 list aloe, vazelínu a bavlněné rukavice.

Postup na přípravu

Jedlou sodu s kávou dejte do mísy a dobře promíchejte. Nalijte limetkovou šťávu a znovu promíchejte. Výslednou směs nanášejte na ruce (případně nohy) krouživými pohyby. Tím odstraníte mrtvé kožní buňky a uděláte tak místo na tvorbu nových.

Nezapomínejte ani na prsty a oblast kolem nehtů. Směs tam nechte pár minut působit a poté vše důkladně omyjte mýdlem a vodou. Proceduru byste měli ideálně dělat před spaním. Tímto budete mít za sebou domácí peeling.

Zázračné aloe

Pro další krok odřízněte z listu aloe malý kousek a ten rozkrojte na polovinu. Vyřízněte buničinu. Tímto vláčným, mokrým kouskem otřete pokožku rukou a nohou. Tím aplikujete na kůži přírodní gel z aloe vera. Gel dokonale hydratuje.

Nechte jej zcela zaschnout a poté pořádně umyjte. Aloe vera je velmi zdravá. Vypěstovat si ji navíc můžete i doma, takže budete mít nejen úžasnou bylinu pro vaši kůži a zároveň krásnou dekoraci pro svůj domov.

Poslední krok pro nádherné ruce

V poslední fázi procedury si namažte ruce vazelínou a nasaďte si bavlněné rukavice. Ne plastové, ani jednorázové. Rukavice zvyšují účinek, takže vaše ruce budou úžasně hladké a jemné. Tato metoda představuje skvělou prevenci, a to zejména během zimy, kdy je pokožka rukou podrážděná mrazem. Od teď už se se suchou, ani popraskanou kůží potýkat nebudete. Postup byste měli (hlavně během zimy) provádět dvakrát až třikrát týdně.

Ať se rozhodnete pro aplikaci jakékoli masky, jako první byste se vždy měli postarat o odstranění odumřelých buněk pomocí peelingu. Poté můžete nanést masku dle svého výběru. Kromě aloe vera je pro pokožku velmi prospěšný také med, banány a avokádo. Ke všem můžete využít přísady, které nejsou extrémně drahé, a všechny si můžete vyrobit doma. Nemusíte tak už nikdy utrácet peníze za produkty kosmetických korporací.

Fotografie: Youtube

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]