Detoxikační recept na zelnou polévku, díky které zhubnete 1 kg každý den, pokud ji budete jíst 7 dní v kuse. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a opravdu to funguje

Pokud i vy chcete po vánocích shodit nějaké to kilo, určitě přemýšlíte nad tím, jak by to šlo asi nejrychleji. Vyzkoušejte několik dní jíst zelnou polévku.

Zelná dieta je jednou z nejoblíbenějších, ale také nejdrastičtějších diet, a z toho důvodu ji drží mnoho žen, které chtějí rychle zhubnout. Možná se ale budete divit, když se dozvíte, že s touhle dietou zhubnete přibližně kilo za den. Tím pádem, když ji budete držet týden, můžete zhubnout až 7 kilo. Déle byste ji vlastně ani držet neměli. Zaujala vás? Tak se na ni pojďte podívat blíže.

Rozhodně ji nedržte dlouhou dobu

Tato dieta často vede ke krátkodobému hubnuti a z toho důvodu se doporučuje držet ji jen ve speciálních situacích. Takovými situacemi se myslí například před dovolenou nebo nějakým plesem. Odborníci na výživu varují, že tato diety by se rozhodně neměla držet déle než jeden týden. Mohou se totiž objevit různé nutriční nedostatky.

Fotografie: Pexels

Jaká jsou pravidla této diety

Jako každá dieta má i tato zelná dieta svá určitá pravidla, kterými byste se měli řídit. Za jeden den byste neměli zkonzumovat více než 1200 kalorií. Základními potravinami je zelí, zelná polévka, zelenina, ovoce a libové maso. Každý den byste také měli vypít velké množství vody. Jakmile dietu dokončíte, nesmíte ihned začít jíst tak, jak před dietou, mohli byste totiž znova nabrat. Rozhodně tuto dietu nedržte více než 2x ročně.

Fotografie: Pexels

Jak uvařit zelnou polévku

Zelnou polévku byste při této dietě měli jíst denně, proto ji připravte ve velkém množství. Budete potřebovat polovinu nakrájeného zelí, 2 velké cibule najemno nakrájené, 2 mrkve, papriku, pár hub, polovinu celeru, plechovku rajčatového protlaku a nebo šálek nakrájených čerstvých rajčat. Podle chuti osolte a přidejte koření jaké chcete.

Fotografie: Pixabay

Jídelníček po dobu diety

  • 1. den – Zelná polévka a ovoce dle vlastního výběru. Vynechat byste měli banány.
  • 2. den – Zelná polévka, vařená nebo čerstvá zelenina a k tomu pečený brambor.
  • 3. den – Zelná polévka, zelný salát a zelenina a ovoce, ale žádné brambory a banány.
  • 4. den – Zelná polévka, banán a k tomu sklenice mléka.
  • 5. den – Zelná polévka, 450 g ryby a k tomu 6 rajčat.
  • 6. den – Zelná polévka, zelenina a k tomu malý kousek hovězího masa.
  • 7. den – Zelná polévka, miska hnědé rýže, zelenina a k tomu přírodní pomerančový džus.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]