Tento šťavnatý salát si budete přát jíst neustále. Vše nakrájejte, promíchejte a po 3 dnech snězte

Tento zelný salát vám určitě bude chutnat. Šťavnatější salát jste totiž snad nikdy nejedli. Opravdu ho vyzkoušejte, stojí to za to.

Receptů na saláty není nikdy dost, protože se hodí vlastně ke všemu a nebo se také dají jíst jen tak. A z toho důvodu tu pro vás máme připravený i tento recept na zelný salát, který sice trvá delší dobu na přípravu, ale opravdu to stojí za to. Nebudete potřebovat moc ingrediencí a jakmile ho ochutnáte, budete úplně nadšení.

Co budete potřebovat

Zelné saláty jsou velmi oblíbené, takže pokud máte doma více zelí a už nevíte, co s ním, tak rozhodně vyzkoušejte tento salát. Je jednoduchý na přípravu a jeho chuť je dokonalá. Potřebovat budete:

  • 2 kg zelí
  • 3 ks sladké papriky a mrkve
  • 1 palice česneku
  • sůl
  • víno nebo ocet
  • horká voda
  • citron

Je to vážně snadné

Nejprve si nastrouhejte mrkve na hrubém struhadle. Sladkou papriku nakrájejte na kousky. Zelí si také nakrájejte na tenké plátky. Zeleninu pořádně promíchejte a poté ji začněte dávat do sklenic. Poté k tomu přidejte i celé stroužky česneku. Poté ještě zasypte solí, zalijte octem a poté ještě horkou vodou.

Musíte se ale snažit, aby voda protekla skrze všechnu zeleninu. Nahoru ještě položte kolečko citronu a zavřete sklenice víčkem. Sklenice několikrát protřepejte, aby se ocet a sůl rozprostřely po celé sklenici. Zelí nechte přibližně 3 dny při pokojové teplotě. Nebojte se, nic se mu nestane. Salát ale uchovávejte v lednici. Takový salát můžete dělat po celý rok, protože tyto suroviny máte k dispozici vlastně pořád. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]