Ve věku 94 let zemřel opěvovaný autor nejikoničtějších filmů minulého století. Získal mnoho ocenění

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve věku 94 let zemřel producent Kmotra a Million Dolar Baby, který patřil k nejuznávanějším lidem v branží. Vzpomíná na něj také Arnold Schwarzenegger.

Slavný producent Al Ruddy zemřel ve věku 94 let. Zprávu podle CNNPrimaNews potvrdila jeho rodina. Největším kariérním úspěchem pro něj byl film Kmotr, jenž patří k nejlepším snímkům všech dob. Autorsky se podílel také mimo jiné na oblíbeném seriálu Walker, Texas Ranger. Arnold Schwarzenegger na něj vzpomíná jako na vizionáře.

Schwarzenegger ho nazývá absolutní ikonou

Albert Scotland Ruddy se narodil 28. března 1930 v kanadském Quebecku. Vystudoval architektonický design na University of Southern California. Tato profese ho spojila s šéfem studia Warner Brothers a Ruddy se tak dostal do světa filmu. Pracoval jako televizní spisovatel. Pak ho však Marlon Brando starší najal, aby produkoval film Wild Seed (1965). A tak se začala psát i jeho úspěšná producentská kariéra.

„Al Ruddy byl hollywoodskou legendou. Byl absolutní ikonou a vizionářem, který natočil jedny z nejlepších filmů všech dob. Miloval svou rodinu a oni milovali jeho. Mohl být také jedním z největších světových vypravěčů. Nezáleželo na tom, zda mluvil o tom, že ho při natáčení Kmotra ohrožovali skuteční mafiánští útočníci, nebo vyprávěl příběh o svých dětech. Když Al mluvil, všichni poslouchali,“ vzdal slavnému producentovi poctu Arnold Schwarzenegger na síti X.

Umělecké nebe přivítalo milovaného hudebníka, který zemřel v pouhých 56 letech

Je držitelem dvou Oscarů

V roce 1972 produkoval veleúspěšného Kmotra, pod režisérskou taktovkou Francise Forda Coppoly. Film byl nominován na jedenáct Oscarů, z nichž získal tři. Ruddy si tak odnesl svého prvního Oscara za nejlepší film. Druhého pak přidal jako producent snímku Million Dollar Baby z roku 2004 v režii Clinta Eastwooda.

Ruddy také patřil mezi čtyři tvůrce populárního seriálu Walker, Texas Ranger. Autorsky se také podílel na televizním sitcomu Hogan’s Heroes, který se stal klasikou televizní zábavy. Al Ruddy zemřel 25. května ve věku 94 let. Na Světě Kreativity jsme informovali rovněž o úmrtí oblíbeného moderátora Vladimíra Kostínka. Zemřel ve věku 75 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*