Žena zachránila malého chlapce z hořícího domu. Sama přitom utrpěla ošklivé popáleniny

Fotografie: Depositphotos

Statečnost a hrdinství se v dnešní době ukazují u mnoha obyčejných lidí, kteří se rozhodli riskovat svůj život pro záchranu někoho jiného. Tato žena vběhla do hořícího domu, aby pomohla dítěti.

Každý den se stane několik nehod, které v mnoha případech končí i smrtí člověka. Některé však skončí dobře, jelikož se najdou lidé, kteří v daný moment neváhají a přispěchají na pomoc. Podobně tomu bylo i u mladé ženy, jež projížděla okolo hořícího domu a ihned zastavila vozidlo, aby zjistila, co se stalo.

Její život vypadal dokonale

Mladá žena Lily měla celý život před sebou a na jaře se chystala vdávat. Doufala, že v budoucnosti už jí vstoupí do cesty jen to dobré, a nechtěla si připouštět, že by se mohlo stát něco jinak. Dlouhou dobu žila na vesnici a za prací dojížděla do města. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného a ona musela opustit svou rodnou vesnici. Její přítel souhlasil, že může přijet za ním do Polska, kde spolu budou žít. Lily si tedy ihned sbalila kufry a vyrazila na cestu.

Při cestě z vesnice si všimla hořícího domu

Lily se vydala na cestu a projížděla trasu, kterou již dobře znala. Na její cestě ji však zastavil hořící dům, který ona sama dobře znala. Bydleli v něm totiž její známí. Lily se tedy rozhodla zastavit a zjistit, co se děje. Ve chvíli, kdy zastavila vozidlo a vystoupila, uslyšela malé dítě, které volalo o pomoc. Uvědomila si, že se jedná o malého Váňu, s nímž se čas od času bavila. Ihned běžela do domu, aby Váňovi pomohla. Ani na chvilku ji nenapadlo, že by zareagovala jinak.

Fotografie: Pixabay

Zachránila malé dítě

Díky tomu, že se v Lily projevily tyto hrdinské vlastnosti, zachránila malého Váňu z hořícího domu, ale oba dva byli hospitalizováni v nemocnici. Lily kvůli ohni utrpěla popáleniny a musela se léčit. Společně s Váňou bydlela v domě i babička, ale nikdo netušil, co se s ní stalo. Lily se snažila zahnat zlé myšlenky a čekala na to, až se zjistí, co s babičkou je.

Čekalo ji další těžké období

Do nemocnice za Lily dorazil její snoubenec, který když uviděl její popálený obličej od ohně, nezachoval se vůbec hezky. Svou snoubenku skoro ani nepoznal a začal se jí vyptávat na různé věci. „Jak jsi to mohla udělat, přemýšlela jsi vůbec?“ Po těchto slovech ji snoubenec opustil a Lily cítila, že ji její přítel velmi zradil a zklamal.

Váňův otec dorazil do nemocnice

Lily čekalo dlouhé zotavování, rehabilitace a mnoho dalších léčebných procedur. Pro ni však bylo hlavní to, že je Váňa v pořádku a v bezpečí. Jednoho dne dorazil do jejího pokoje muž, který se představil jako Váňův otec, jenž sloužil v armádě. Mladé ženě vyjádřil svou velkou vděčnost a řekl jí, že je opravdová hrdinka, protože nikdo jiný by to pro jeho chlapce neudělal.

Fotografie: Pixabay

Následně se začali společně bavit o tom, co bude dál. Váňův otec Lily sdělil, že babička požár nepřežila a on se musí vrátit do služby. Dívka se ihned nabídla, že se o Váňu postará, zatímco on bude pryč. Otec její nabídku rád přijal a nabídl jí, aby se nastěhovali k Váňově babičce, která žije v Polsku. Po propouštění z nemocnice je čekala ještě dlouhá cesta, ale tu nakonec zvládli a nyní jsou oba v bezpečí.

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]