Žena zachránila zvíře před jistou smrtí. Veverka se později vrátila ke své zachránkyni s nečekaným překvapením

Fotografie: Freepik

Simone Serfontein z Jižní Afriky zažila neuvěřitelný příběh. Jednoho dne si při vycházce v lese všimla malého zvířátka v trávě. Veverka ležela bezbranně poblíž velkého stromu, zdálo se, že z něj musela nějak nešťastně spadnout. Zvíře bylo pochroumané, ale žilo, a Simone jej neměla srdce nechat na místě svému osudu. Jistě by totiž padlo za kořist nějakému dravci.

Žena tedy veverku vzala domů a poradila se s veterinářem ohledně dalšího postupu. Ten jí pomohl veverku ošetřit a poradil ohledně další léčby a postupu. Simone se naučila veverku krmit a správně se o ni starat. Svého nového mazlíčka pojmenovala Digentji.

Fotografie: Freepik

Záchrana na poslední chvíli

Veverka postupně zesílila a také vyrostla – původně se totiž zjevně jednalo o mládě, které se muselo rodičům ztratit nebo muselo vypadnout z hnízda. Simone se rozhodla, že nechce déle držet veverku zavřenou a postupně ji začala zvykat na okolní svět. Vypouštěla ji na zahradu a veverka se stále více osmělovala.

Postupem času začala chodit dál a dál a jednoho dne odešla ze zahrady úplně a několik dlouhých týdnů se nevrátila. Simone byla smutná, jelikož přišla o svého mazlíčka, ale zároveň si dobře uvědomovala, že je to pro Digentji to nejlepší a že se musí zařadit zpět do běžného života.

Fotografie: Freepik

Nový přírůstek

Jenže po nějaké době se stalo něco nečekaného – jednoho dne se Digentji znovu objevila na zahradě a začala si zde stavět malé hnízdo. Díky zaoblenému břichu bylo jasně poznat, že je v očekávání příchodu malých veverčat. Bohužel první porod neproběhl zcela bez komplikací a mládě nepřežilo. Poté Digentji znovu odešla, ale za měsíc se situace znovu opakovala.

Fotografie: Freepik

Tentokrát mláďátko přežilo a Simone opět asistovala s péčí o malé. Digentji ji ochotně nechala, aby mládě krmila a pečovala o něj a společně si vypiplaly malou veverku. Dnes má Simone dvě veverčí společnice, které žijí na její zahradě a v blízkém okolí. Mohou volně přicházet a odcházet, ale samy nejlépe vědí, kde jsou doma.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]