Způsoby jak zrychlit domácí Wi-Fi a tím zlepšit rychlost svého internetu

Už dávno není Wi-Fi spojena jenom s veřejnými místy. Většina z nás má doma router, aby bylo možné využívat bezdrátového internetu. Spolu s tím se ale mohou objevovat problémy, které se týkají stability, nebo rychlosti. Jak je eliminovat? Je to překvapivě snadné. Ukážeme vám to.

Umístění routeru

Základní věc, jak zlepšit svou Wi-Fi, je umístění routeru na to správné místo. Nikdy by to neměl být kout nejvzdálenější místnosti. Vždy by se mělo jednat pokud možno o střed domu nebo bytu. Jedině tak budete mít silný signál kdekoliv.

Ostatní spotřebiče

Router by neměl být umístěný v těsné blízkosti jiných elektrických spotřebičů. To proto, že i ty mohou něco vyzařovat a to se následně může negativně podepsat na tom, že váš signál Wi-Fi nebude takový, jak potřebujete. To stejné platí o rychlosti internetu.

To stejné platí o zařízeních, které využívají také bezdrátové technologie. A nemusí se nutně jednat jenom o Wi-Fi, ale může se jednat o ty, které mají zapnuté Bluetooth. I tady je na místě dát je pokud možno co nejdále.

Zaměření signálu

Obvykle vysílá router ve směru 360 stupňů. Tedy i na strany, které nepotřebujete. Proto se snažte směřovat signál na tu správnou stranu. Pomůže třeba pár plechovek, nebo alobal, kterými zajistíte správné odrážení signálu.

Použití zabezpečení

Důvodem pomalého internetu může být i to, že je na vaší Wi-Fi někdo cizí. A ten vaši linku zatěžuje. Jak toto eliminovat? I zde je postup jednoduchý. Použijte heslo a nesdělujte ho jenom tak někomu. Internetu bude jenom pro vás.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce