Zvenku vypadá jako obyčejný rodinný dům na prodej. Uvnitř však skrývá něco, co realitní makléř raději zatajil

obrovský bílý dům

Kdybyste hledali dům, tento by vás možná zaujal. Je velký, elegantní, luxusní, s nádechem starých časů. Opravdový háček, který by vás zarazil, je vidět uvnitř.

Něco takového jste zaručeně ještě neviděli a všichni potenciální kupci, byli po vstupu do domu velmi překvapeni. Identita původních majitelů sice nebyla odhalena, je však jasné, že měli v lásce jednu konkrétní barvu, která je doslova všude. Sami se o tom můžete přesvědčit na fotografiích. Fialovému šílenství neunikla ani koupelna.

Šok návštěvníky čeká hned po vstupu do domu

Nádherný starý dům stojí v Middlesexu ve Velké Británii. Je patrový s bílou fasádou a má krásné výklenky v oknech, které na první pohled zaujmou. Velká příjemná zahrada je také plus, které jistě přilákalo hodně zájemců o tuto nemovitost.

fialová kuchyně

Z vnějšího pohledu nic nenasvědčuje tomu, co by vás ve skutečnosti mohlo čekat uvnitř. Ihned po vstupu do domu však začne přecházet zrak. Návštěvník se ocitá ve světě, který si snad zařídila nějaká „fialová víla“.

fialová jídelna

Zdi, koberce, židle, postel, závěsy a dokonce i vana, to vše je v syté fialové barvě. „Pokud by této barvy bylo trochu málo, přidáme na křesla ještě fialové polštářky a přikrývky povlečeme do světlejšího lila odstínu, aby to nebylo tak monotónní,“ probíhalo, nejspíš ironicky v hlavě, nic netušícím zájemcům, kteří do domu vstoupili.

fialový pokoj

Fialová je mystická barva

Realitní makléř tuto zvláštnost totiž v inzerátu raději vůbec nezmiňoval. A interiér popsal jako „jednoduchý rodinný design“. Případný kupec tak musí počítat s dalšími náklady, které bude muset vynaložit na to, aby se fialové barvy zbavil a to nebude v tomto případě úplně levná záležitost. Pokud by se dala tato barva odmyslet, nejspíš bychom majitele pochválili za vkusně zařízený dobový interiér.

fialová koupelna

Podle psychologie barev je fialová barva především tajemná a prestižní. Po staletí se věřilo, že tato barva má magickou moc. Můžeme ji tak vidět u duchovních, ale používali ji i královské rodiny. Fialová vznikne smícháním modré a červené barvy, tedy dvou protikladných základních barev.

fialová ložnice

Klidná modrá a vášnivě horká červená barva. Dva zcela odlišné protipóly, které se vzájemně vyrovnávají. Fialová je pak vhodnou barvou pro meditaci a může mít až hypnotické účinky. Na lidskou psychiku působí opravdu uklidňujícím dojmem.

fialový obývací pokoj

V interiéru by se s ní mělo spíše šetřit

V interiéru by se s ní mělo spíše šetřit, právě proto, že má poměrně silný vliv na vnitřní rozpoložení člověka. Hodí se hlavně do dámských nebo dívčích pokojů a to spíše ve formě dekorativních prvků nebo vymalované stěny. Při zvolení hodně sytého odstínu je rozhodně lepší dát této barvě prostor jen na jedné zdi, jinak bude pokoj působit opticky menší a vzbuzovat dojem stísněnosti. A co vy, mohli byste žít v tomto „fialovém království“?