105letá důchodkyně prozradila svůj recept na dlouhý život. Mnohým se však nebude líbit

Fotografie: Літинська РДА / Creative Commons / Attribution 2.0

Lidí, kteří se dožijí více než sta let, je velmi málo. Většinu ostatních proto zajímá, jak to vlastně dělají, že se v dobrém zdraví dožili tak vysokého věku.

Magickou hranici 100 let se podařilo překonat ženě Brendě Osborne, která se u příležitosti svých 105. narozenin svěřila s tajným receptem na dlouhověkost. Celý život pracovala jako zdravotní sestra a posledních několik let tráví spokojeně v domově důchodců. Zde se o ni dobře starají a rodina ji pravidelně navštěvuje.

Zdravotní sestrou byla 33 let

Brenda se narodila v anglickém Nottinghamu v roce 1913. Zažila tak obě světové války a celý život pracovala jako zdravotní sestra. Za 33 let trvající kariéru měla pouhý den volna, za což má schované i ocenění. Její první práce byla ve Vicoria Hospital, kde pomáhala ošetřovat vojáky bojující u Dunkerku.

Co skutečně milovala, to bylo kempování v karavanu. Dokonce strávila půl roku bydlením v autokempu, když jí bylo úctyhodných 93 let. I to je jedna z věcí, jíž přikládá svou dlouhověkost. Pobyt na čerstvém vzduchu, kterého měla po celý život opravdu hodně, je podle ní velmi důležitým prvkem pro zdraví a udržení si pozitivní mysli.

Litovala, že na oslavu nepřišla královna

V rodném domě žila se dvěma sestrami a synovcem, dokud nezemřeli. Ona sama se pak přesunula do pečovatelského domu až ve 104 letech, do té doby se o sebe dokázala postarat sama. Je si však jistá, že by nebyla tam, kde je, pokud by měla manžela. Vyhýbání se mužům je podle ní nejlepší recept na dlouhověkost.

Fotografie: Freepik

Oslavu narozenin si skutečně užila. Jen ji trochu mrzelo, že ji nepřišla navštívit královna Alžběta. Dostala od ní alespoň milý dopis s blahopřáním, který ji velmi potěšil. Zaměstnanci pečovatelského domu se také postarali o krásnou výzdobu a pohoštění. nechyběla ani početná rodina a úžasný narozeninový dort.

Vyhýbejte se mužům, problémy s nimi uberou roky

Její praneteř se údajně vůbec nediví, že se její teta dožila tak vysokého a úctyhodného věku. Prý byla vždy velmi samostatná, svérázná a nezávislá. Pokud se tedy chcete dožít stejně požehnaného věku, měli byste se vyhýbat mužům, protože to nestojí za ty potíže, chodit na čerstvý vzduch a být pracovití. To je Brendino tajemství.

Věk dožití se v západním světě neustále zvyšuje. Genetika však na něho nemá až tak velký vliv. Obecné faktory vedoucí k dlouhověkosti jsou zdravý životní styl, přístup k lékařské péči, zdravá strava a v neposlední řadě i pozitivní mysl. Většina velmi starých lidí si totiž nedělá mnoho starostí a život si umí užívat. Jednoduše se rozhodli, že ještě není jejich čas na odchod.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*