4 cviky, které redukují visící kůži na rukou bez použití cvičících strojů

Pokud se vám zdá, že kůže na vašich pažích prostě nevzhledně „plandá“, musíte v první řadě vědět, o co tady jde. Největší roli v tomto případě hraje velký příjem tuku, který se na vašich pažích ukládá. Stejně jako v posilovně procvičujete břicho, zadeček či jiné problémové partie, které jsou nejčastěji pokryty tukem, tak můžete udělat i něco pro své ruce. 

Nechte se proto inspirovat a vyzkoušejte následující cviky.

Kliky o zeď

Kliky jsou skvělým cvičením, které posiluje tricepsy a zároveň vám pomůže dokonce i s bolestí či posílením ramenní oblasti. Bohužel ne moc lidí je schopno udělat pořádné kliky na kolenou či špičkách nohou, proto je zde tato alternativa, vhodná především pro ženy.

Jednoduše se opřete o zeď a střídavě se od ní odtahujte a přitahujte, jako když děláte klasické kliky.

Zdvihy

Další skvělé cvičení, které se dá provádět několika způsoby. Můžete jej cvičit na židli či na zemi. Provedete je tím způsobem, že se pohodlně usadíte a zvedáte své tělo na rukách.  Styly můžete i střídat – deset zdvihů na zemi, deset zdvihů na židli a pravidelně opakovat.

Otáčení dlaní

Tohle cvičení je dobré jak pro ramena, tak i pro zbytek celých rukou. Postavte se s rozkročenýma nohama a pevně rozpažte. Poté obracejte své dlaně od země ke stropu. Takhle opakujte do té doby, než vás ruce začnou pobolívat. Potom si dejte zaslouženou přestávku.

Přitahování ke stolu

Skvělé procvičení nejenom zádových svalů, ale také vašich bicepsů. Abyste jej mohli provést bez závaží, chytněte se stolu a sedněte si s nohama položenýma rovně pod stůl. Následně se rukama přitahujte ke stolu a střídavě povolujte. Pokud nemůžete použít stůl, stačí, když něco stabilního omotáte ručníkem a použijete místo plochy stolu.

Obrázek: dinamd.com