6 tipů na zpříjemnění života

Už zase začínáte mít hodně starostí? Cítíte se celkově unavení a nejraději byste prospali celé odpoledne? Nebo nevíte, kam dřív skočit? Zkuste využít pár tipů a uvidíte, že život není pouze jeden velký stres!

Pořádně se zasmějte!

Stačí si vzpomenout na nějakou veselou příhodu. Nebraňte se tomu od srdce se rozesmát. Vědci zjistili, že během upřímného smíchu tělo produkuje tzv. hormon štěstí, který mimo jiné prodlužuje život.

Zacvičte si!

Připadá vám, že vás stres z práce tak nějak ubíjí i fyzicky? Pak není nic jednoduššího než zkusit tenhle pocit překonat a jít si zaběhat do parku. Uvidíte, že se vám energie jako mávnutím kouzelného proutku zase vrátí. Začátek bývá těžký a přinutit se není snadné, pokud však překonáte odpor, budete mile překvapeni.vaření

Udělejte si volno!

Sedněte na kolo a šlápněte do pedálů. Jeďte tam, kde jste už dlouho nebyli. Vezměte si sebou svačinku, kameru nebo foťák a užívejte si svobodu a krásy přírody. 

Zahrajte si na šéfkuchaře!

Prohlédněte si nějaký kuchařský časopis nebo kuchařku a vyberte z ní skvělé jídlo. Pak zavolejte přátelům a udělejte si hostinu doma. Uvidíte, že rázem přijdete na jiné myšlenky a navíc budete za skvělého hostitele/hostitelku.

domácí lázněUdělejte si domácí lázně!

Vypravte se do drogerie, nakupte nějaké pleťové masky, pěny, soli či oleje do koupele, skvělý lak na nehty a voňavé tělové mléko. Z domova si pak udělejte kosmetický salónek. Do relaxační lázně si můžete připravit i příjemné občerstvení. Třeba jahody přelité čokoládou.

Přehrabujte se ve skříni!

Nakoukněte do svého šatníku a roztřiďte si v něm věci dle obliby. Některé z šatů, které už nenosíte, můžete darovat na charitu, a tak si uděláte místo pro něco nového, co vás zajisté potěší.

Fotografie publikována se svolením andpstock001, photostock, tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]