Banánové slupky mohou být nevšedním pomocníkem při řešení řady zdravotních problémů

Banánové slupky většina z nás vyhazuje do mezi odpadky. Existuje však celá řada způsobů, jak banánové slupky můžeme využít a jak nám mohou ulevit od celé řady zdravotních obtíží.

Pomoc v boji proti akné

Banánové slupky obsahují vitamíny C a E, draslík, zinek, železo a mangan. Tyto složky mohou pomoci zklidnit zanícenou pokožku  a snížit ohniska výskytu akné. Kromě toho také obsahují lutein a karotenoidy, které též bojují proti zánětu. Postačí banánové slupky přiložit na problematická místa a nechat je na kůži působit po dobu 5 – 10 minut. Následně je potřeba pokožku řádně omýt. Opakovat můžete 2x denně.

Podpora redukce vrásek

Vrásky se na kůži vyskytují v případě, že ztrácí pružnost a pevnost. Antioxidanty a vitamín C obsažené v banánových slupkách pomáhají redukovat vrásky. Aplikujte banánové slupky na pokožku a ideálně je nechte působit přes noc. Pokud nelze, nechte alespoň 30 minut. Opakujte 3x týdně.

Bělení zubů

Zralé banánové slupky obsahují draslík, který může pomoci redukovat výskyt žlutých skvrn na zubech, jež vznikají jako důsledek konzumace některých nápojů mezi něž patří káva a čaj nebo některých druhů potravin, jako jsou borůvky či maliny. Zuby jemně třete vnitřní částí slupky po dobu 2 minut. Následně zuby řádně opláchněte.

Podpora redukce jizev

Banánové slupky mají schopnost snižovat podráždění kůže neboť obsahují esterifikované mastné kyseliny, jež mají schopnost snižovat viditelnost jizev. Banánovou slupku aplikujte vnitřní stranou na jizvu a nechte působit přes noc. Opakujte každý den.

Pomoc při migréně a bolesti hlavy

Banánová slupka umístěná na zadní část krku může pomoci zmírnit bolesti hlavy. Úlevu způsobuje přítomnost draslíku ve slupce. Banánovou slupku vložte do mrazáku asi na hodinu a pak aplikujte kousek slupky na celo a kousek na zadní část krku. Nechte tak dlouho, dokud se nerozmrazí.

Obrázek: brightside.me