Nastrouhám 4 brambory, zbytek sýra, vezmu 2 vejce a během 15 minut mám na stole selskou večeři

Jakmile si jednou zkusíte udělat tento pokrm, budete si ho dělat každou chvilku. Je totiž jednoduchý a velmi dobrý.

Pokud máte rádi teplé večeře, určitě vám bude moc chutnat tento pokrm. A potěší vás, že k jeho přípravě budete potřebovat pouze brambory a dvě vajíčka. Takže je nejen velmi levný, ale také velice rychlý. Jeho příprava a celkové vaření vám totiž zabere pouhých 15 minut. A zamiluje si ho celá vaše rodina. Tak co, vyzkoušíte ho?

Co budete potřebovat

  • 4 brambory
  • bylinky, sůl a pepř dle chuti
  • 2 vejce
  • 70 g sýra

Je to opravdu velmi jednoduché

Nejprve si rozšlehejte vejce metličkou společně se solí a pepřem. Přidejte různé koření podle vaší chuti, fantazii se meze nekladou. Jemně si nakrájejte kopr, petržel, jarní cibulku a další bylinky a zeleninu, kterou jste si vybrali. Tvrdý sýr si nastrouhejte na hrubém struhadle a smíchejte ho s bylinkami, solí a pepřem. Také brambory si nastrouhejte na hrubém struhadle a vymačkejte z nich přebytečnou šťávu.

Rostlinný olej si trochu rozehřejte na pánvi, a ještě jím potřete nastrouhanou bramborovou směs a posypejte sýrem a bylinkami. Zalijte vajíčkem a vše pokryjte zbytkem brambor. Přikryjte pánev pokličkou a smažte na středním plamenu do zlatova. Poté obraťte a druhou stranu smažte úplně stejně.

A máte skoro hotovo

Pár minut před koncem smažení posypte pokrm strouhaným sýrem, přikryjte pokličkou a smažte do té doby, než se sýr nerozpustí. Přidat můžete i rajče – když pokrm otočíte na druhou stranu, vyskládejte kolečka rajčat a teprve potom pokrm posypte strouhaným sýrem. Podávejte posypané bylinkami, s různými omáčkami a vším, co máte rádi. Přejeme vám dobrou chuť!