Buckinghamský palác reagoval na odvysílaný rozhovor s princem Harrym. Na televizi vznesl neobvyklý požadavek

Fotografie: SAC Matthew / Creative Commons / Attribution 2.0

Rozhovor s vévodou ze Sussexu, který odvysílala televizní stanice Good morning America, má dohru. Právníci z královského paláce stanici kontaktovali.

V rozhovoru se Harry vyjadřuje k mnoha citlivým tématům a sděluje podrobnosti o svém současném vztahu s královskou rodinou. Dne 10. ledna také vyšla jeho velmi očekávaná kniha vzpomínek. U této příležitosti poskytl americkým a britským médiím několik rozhovorů. Právnické oddělení Buckinghamského paláce rychle reagovalo a požaduje po televizi okamžité vydání celé nahrávky.

Klid nebude, dokud pravda nevyjde najevo

Poslední měsíce plní média kauza královské rodiny a vztahy mezi vévodou ze Susexxu, jeho ženou Meghan a zbytkem královské rodiny. Princ Harry, jenž se vzdal svých povinností v královské rodině a přesídlil za oceán, se nakonec rozhodl sepsat knihu, která nyní plní pulty knihkupectví. Vzpomíná v ní na své dětství, trauma po ztrátě milované matky, ale třeba i na to, jak jej bratr William napadl kvůli, tehdy teprve budoucí ženě, Meghan.

Prohlašuje, že musel knihu napsat. Pravda o instituci královské rodiny musí být zveřejněna. Jeho jedinou motivací je ochrana vlastních dětí, ale i budoucích členů celé královské rodiny. V naší rodině nebude nikdy klid, dokud pravda nevyjde najevo. Dokážu odpustit mnohé, ale musíme spolu hovořit a usmířit se. Součástí toho musí být i zodpovědnost,“ uvádí Harry v rozhovoru pro televizi GMA.

Co by na to řekla Diana

„Co by cítila Vaše matka, princezna Diana, kdyby věděla, jaký vztah máte nyní s bratrem mezi sebou?“ „Myslím, že by byla smutná. O čem lidé neví je ta velká snaha, kterou jsem v soukromí vyvinul, aby se to všechno vyřešilo. Jak směrem k mému otci, tak k bratrovi. Vždy mezi námi bratry byla určitá soutěživost. A britský tisk toho uměl využívat.“

novináři s kamerami
Fotografie: Freepik

K nevlastní matce Camille, o které se v minulosti nevyjádřil pochvalně a svatbu s jejím otcem si nepřál, se dnes vyjadřuje smířlivěji. Miluji každého člena své královské rodiny. Už jsem Camillu dlouho neviděl, ale nevnímám ji jako zlou macechu. Když se setkáme, není mezi námi žádné pnutí. Rozumím tomu, že se vždy snažila napravit svou vlastní reputaci a nevyčítám jí to.“

Babička nebyla naštvaná, ale smutná

„Byla na Vás babička naštvaná, když jste se rozhodl vzdát se své královské role?“ „Ne, my jsme s babičkou měli krásný vztah. Nikdy mi neřekla, že je naštvaná, ale myslím, že byla smutná.“ „Nedohodli jste se na žádném kompromisu? Lidé si myslí, že byste měli zůstat součástí rodiny, nebo zcela odejít. To by pak nepůsobilo tak pokrytecky,“ ptá se odvážně redaktor.

„My se ale nikdy nemůžeme dostat zcela mimo. A zároveň se už nemůžeme zcela vrátit zpět.“ Zdá se, že se manželský pár ocitl v patové situaci. Jak se bude celý příběh dále vyvíjet a jaká bude reakce Buckinghamského paláce, to se teprve uvidí. Minimálně královští právníci bedlivě sledují všechna jejich mediální vystoupení a jsou připraveni hájit pověst svých zaměstnavatelů. Kniha totiž obsahuje několik rozbušek, kterých by se mohli chopit.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*