Češi přišli na geniální fintu, díky které se slimáci na zahradě už neobjeví. Vše potřebné už máte doma

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se slimáků v zahradě nemusí být nutně záležitostí chemických postřiků. Zahradnický expert nabízí několik přírodních řešení tohoto problému.

Slimáci mají zvláštní slabost pro mladé rostliny a mohou v zahradě způsobit značné škody. Jsou aktivní hlavně v noci, protože sluneční záření je pro ně nepříjemné a může je dehydratovat. Zahradník David Domoney například doporučuje zavlažovat zahradu brzy večer, aby půda nezůstávala přes noc příliš mokrá, což by mohlo lákat slimáky na povrch.

Dá se s nimi bojovat i přírodní cestou

Podle webu Pokukaj je kromě správného načasování zalévání zapotřebí připravit na zahradě i fyzické bariéry, které slimáky účinně odradí. Jednou z takových bariér je kávová sedlina, která díky svým sušícím vlastnostem odrazuje slimáky od pohybu v ošetřených oblastech. Další přírodní metodou je využití klubíček vlny.

Vlněná vlákna jsou pro slimáky nepříjemná, neboť jejich jemná struktura ztěžuje šnekům pohyb bez nadměrné produkce slizu, což je vystavuje riziku dehydratace. Vlnu jednoduše rozmístěte kolem základny rostlin a oblast kolem ní zalijte. To je další z tipů, který se můžete dočíst i na oficiální stránce zahrádkáře – DavidDomoney.

Díky tomuto revolučnímu triku vypěstuje bohatou úrodu rajčat i naprostý začátečník

Využijte síly přírodních zdrojů, zahrada vám poděkuje

Domoney také naznačuje, že účinné mohou být štěrkové cesty nebo samolepicí měděné pásky, které působí jako další překážky pro slimáky. Pokud však tyto metody stále nezabírají, můžete zkusit pivní past. K jejímu vytvoření postačí papírové kelímky na kávu, které zakopete do země tak, aby okraj kelímku byl asi 2,5 cm nad povrchem.

Do kelímků nalijte trochu piva, které přiláká slimáky, jež pak můžete z kelímků snadno odstranit a zbavit se jich z vaší zahrady. Představené metody nabízejí šetrné, ale efektivní řešení pro ochranu vaší zahrady před slimáky, aniž byste museli sahat po agresivních chemikáliích. Další tipy, jak ochránit svou úrodu před slimáky, jsme čtenářům deníku SvětKreativity představili v nedávném článku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*